Stephen King - Rage

Šį kartą jau tą knygą perskaičiau :D Vis tik the Long Walk man patiko labiau, nors lyginti šias knygas sudėtinga. Nors ir abi skirtos jaunimui. Iš tikrųjų abi šios knygos man atvėrė akis dėl Kingo kūrybos, nes visada maniau, kad Kingas kuria tik mistiką ir kažkokią fantastiką. Paaiškėjo, jog ne.
Rage yra apie.. dėkui dievams, apie mums visiškai svetimą dalyką - sušaudymus mokykloje. Iš tikrųjų man yra nuoširdžiai baisu tai, jog vaikai mokyklose yra mokomi, ką daryti tokiu atveju, jei vyktų šaudymas mokykloje.. kas čia per civilizacija, kai vaikų saugumas mokykloje negali būti užtikrintas?
Labai nesigilinau, kodėl Kingas parašė šią knygą, bet kiek supratau, jis buvo įkvėptas vienos iš tų istorijų. Ir štai, jis pateikė savo istoriją - istoriją iš vidaus.
Mane labiausiai žavi pati kompozicija. Rašant pirmuoju asmeniu žymiai paprasčiau sulaukti skaitytojų supratimo ir užuojautos. Ir štai, įsitaisai Čarlio galvoje, ir supranti, jog nėra tas Čarlis toks beprotis, kaip gali pasirodyti iš šono.
Jei skaitytumėte kokį žiniasklaidos pateiktą straipsnį, perskaitytumėte štai ką: šešiolikmetis su veržliarakčiu pamokos metu sudaužo savo mokytoją, o vėliau - tas pats šešiolikmetis padegė savo spintelę, nušovė kelis mokytojus ir užsidarė klasėje su savo klasiokais, kuriuos laiko įkaitais.
Nu, beprotis? Beprotis. Koks normalus žmogus taip elgtųsi? Kas jo galvoje? Bet va, Kingas mums suteikia kuo puikiausią progą viską suprasti. Taip, pateisinti to negalima, bet suprasti - tikrai taip.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas