O kas jei..

Pastaruoju metu mane traukia kulinarija. Kai ką nors noriu pagaminti, ieškau recepto internete. Ir įprastai paspaudžiu vos pirmą ar antrą nuorodą. Draugė sako, gal kokią knygą man reikėtų nusipirkt. Pagalvojau, kad nu ne. Bet.. visai nusipirkčiau knygą su pavadinimu "ką čia pasigaminus".. ir receptai būtų be jokių pavadinimų, o tik paskirstyti pagal paskirtį - pusryčiai, pietūs, vakarienė ir gal kokie užkandžiai. Ir va, atidarai reikiamą skyrių, bedi belenkurį numerį, o ten ir rašo, kad paimkite šitą, bet jei neturit, tiks ir tas arba anas.
Šios knygos pagrindinė mintis yra kaip ir mitų griovėjų - paprastumas. T.y. tam, kad kažką pasigamintum, nereikia nieko ypatingo ar įmantrios technikos. Maistą būtų galima pagaminti iš tų pačių einamų produktų, kurie yra pas kiekvieną šaldytuve. Na, daugiau ar mažiau.
Tai koks gi skirtumas? Skirtumas tas, kad visų pirma, tu nežinai, ką tu galiausiai valgysi. Daugiau ar mažiau gali įtarti, bet esmė tame, jog patiekalas būtų naujas, ne toks kaip visada. O taip pat svarbu ir tai, kad tau nereikia dėl to sukti galvos, kadangi receptas nebūtų griežtas, daugelį produktų būtų galima pakeisti kitais arba iš viso apsieiti.
Taip, iškyla rizika, jog galim kažko ir neturėti gaminant maistą, tad galvoju, būtų gerai skyriaus pradžioje pateikti daugiau ar mažiau einamų produktų ir jų analogų sąrašą (pvz., reikalingas grietinėlė, nu bet pofik, sueis ir grietinė ar net pienas ir pan.), kad būtų paprasčiau orientuotis. Jo, tokią knygą aš nusipirkčiau - receptų knyga, kur maisto gaminimas būtų prieinamas kiekvienam. O tai jau rimtai erzina ten tie visokie "kasdieniai receptai" su visokiais kardamonais, šafranais ir t.t.

Komentarai

 1. "Gyvenimiska tiesa": paprasti receptai ne tokie jau paprasti :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tai apie ką ir kalba.. kai pavartai tas "kasdienių" patiekalų knygas, atrodo, kad net bulvių negali normaliai išsikepti be kažkokių voodoo užkeikimų :D

   Panaikinti
  2. As varciau knyga "Paprastos virtuves receptai" :D
   Pavarciau ir supratau, kad mano gaminimo sugebejimas iki tokio lygio ohoho kaip toli...

   Man reikia "primytyviosios" virtuves receptu knygos...
   Receptu knygos ameboms... :D

   Panaikinti
  3. va, parašyk tokią ir pasiūlyk NV, va ten tai siužeto vingiai būtų :D

   Panaikinti
  4. kam nv? :D reikia dabar Almai bandyti :DDDD

   Panaikinti
  5. nu bendrai jo... paskui būtų galima kokį šventinį leidinį išleisti "ką čia pagaminus šventėms", ir eini lupt bulves :D

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas