Kodėl sergi už Žalgirį?

Jeigu skaitėte "Sapiens: glaustą žmonijos istoriją", turbūt pradėsite įtarti, kur link aš einu. Autorius knygoje pateikė automobilio Peugeot pavyzdį. Pagalvojau, kad pas mus, ko gero, geresnio pavyzdžio už Žalgirio krepšinio komanda nebus. Žalgiris Lietuvai yra ypatingas ne vien savo pergalėmis, bet ir lietuviškumo simboliu, kuriuo Lietuva išsiskyrė sovietmečiu - Lietuvos krepšininkai - Ąžuolų krašto milžinai. Senesni žmonės iki šiol krepšinio rinktinę vadina Žalgiriu, nors ten tų žalgiriečių gali ir nebūti :D
Asmeniškai aš esu abejinga krepšiniui. Man nei žaist jį patiko, nei tuo labiau stebėti. Tačiau stebėti varžybas su kompanija tikrai neatsisakau. Ir net sergu kartu su visais už mano kompanijos numylėtinius. Ir net būna smagu. Matomai, tas bendrumo jausmas užkabina.
Turiu vieną kolegę, kuri yra aistringa krepšinio, o tiksliau Žalgirio gerbėja. Ji yra tas aktyvusis fanas, kuris stebi varžybas gyvai arenoje, domisi komandos veikla, naujienomis, stebi treniruotes, žaidėjus, planus, net pieną vartoja Vilkyškių, nes anos remia Žalgirį. Žalgiris į jos gyvenimą atėjo per tėvus. Tėvai smarkiai palaikė komandą, natūralu, kad ir dukra perėmė šią aistrą. Ir šiaip jos aistra šiai komandai tokia įdomi. Aš net pavadinčiau - pilietiška.
Ir man pasidarė įdomu. Aš kolegės ir klausiu:
- Inga, kas yra Žalgiris? Jei visus Žalgirio žaidėjus pakeistume Ryto žaidėjais, ar jis tebebūtų Žalgiris?
O vat Javtokas man visada asocijuojasi su Ryto komanda..
Nes nu rimtai. Prisiminkim, koks triukšmas kilo, kai žalgiriečiai į aikštę išlėkė su marškinėliais, ant kurių nebuvo Žalgirio užrašo, o Ūkio bankas. Juk išbėgo tie patys krepšininkai, kurie žaidė iki tol, o paskui ir po to. Ir aikštės tos pačios. Bet dingo užrašas ir ką? Nebeliko Žalgirio?
Kolegės atsakymas mane maloniai nustebino. Su pradinių klasių mokytojos geležine kantrybe ir kiek prilėtintu tonu, kad man daeitų, Inga atsakė:
- Viktorija, X (čia kažkokio krepšininko pavardė, kuri man nieko nesako, ir aš jos neįsiminiau) pasakė, jog jo kraujas žalias.
Kitos mano kolegės atsakymu liko nepatenkintos, nes ir jos tikėjosi kažko panašaus, kad "Žalgiris yra Žalgiris, and that's all", bet Inga itin šauniai išsisuko.
Nesvarbu, kur bežaistum, jei tavo širdis pumpuoja žalią kraują, o kaulų smegenys irgi žali, štai kur slypi "Žalgiris" - pačioje idėjoje. Kol yra žmonių, kurie ja tiki, tol gyvuos ir pati idėja. Dabar kitaip žvelgiu į Radausko užrašą "Pasauliu netikiu, o pasaka tikiu".

Komentarai

 1. As labiau sirgdavau uz NBA komanda, kurioje nebuvo lietuviu :P Man Zalgiris(su visa pagarba) antra komanda budavo. Ta proga, siulau paziureti oskaro statuleles nugaletoja, trumpametrazini filmuka apie mano pati geriausia krepsininka https://www.youtube.com/watch?v=Hr3dX6__-hU

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Šiuo atveju tu sergi už konkretų asmenį :D tai ne tas pats, kas sirgti už komandą :D tu visiškai nesupratai, apie ką šis tekstas :D

   Panaikinti
  2. Nea, as sergu uz komanda. Uz Lakers :P o sis asmuo visa savo karjera praleido butent sioje komandoje :) Kartais reikia kapstyti giliau ;)

   Panaikinti
  3. Nu ok.. o jei tavo mėgstamiausias krepšininkas nepriklausytų šiai komandai, tu sirgtum už ją? Ar sirgsi už komandą, kai jo ten nebeliks? :D Šiaip šio įrašo esmė yra visiškai ne apie krepšinį. Įrašo mintis yra apie idėją, kuri egzistuoja tik mūsų galvose, tik tuo, kuo mes tikime. Ir tos idėjos gyvos tik tol, kol kažkas jomis tiki :D

   Panaikinti
  4. As visad sirgau uz sia komanda kol jo dar nebuvo :P Ir jau jo nebera sioje komandoje, bet as vis dar sergu. Kai zalgirieciai sako, jog ju kraujas zalias, tai leikerieciai sako, jog ju kraujas geltonas ir purpurinis :) as supratau iraso prasme, tiesiog, atradau proga pasidalint siuo video :D

   Panaikinti
  5. jopapa, tiek vargo dėl linko? :D o savo bloge juo pasišierint nenori pabandyt? Arba tiesiog nuorodą man numest? :D

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas