Captain Fantastic

Jei kada suktumėte galvą, ką čia pažiūrėjus tokio ne lėkšto, bet ir ne kažką tokio sudėtingo, manau, šis filmas kaip tik tokiam pažiūrėjimui. Pati tikėjausi, jog šiame filme bus daugiau juokingų elementų, bet tie rimtieji elementai taip užgožia tą visą humorą, kad man šį filmą žiūrėti buvo gana sunku. Čia gal iš moralinės pusės. Bet idėja tokia įspūdinga, jog tikiu, kad šį filmą turėtų pasižiūrėti visi.
Įsivaizduokit, jog gyvenate kažkur miškuose. Maitinatės tuo, ką užsiauginate ir ką susimedžiojate. Bet tai ne viskas. Jūs keliatės anksti ryte ir intensyviai sportuojate, stiprinate savo kūną, vėliau atliekate savo pareigas ir mokotės. Skaitote tik "tinkamą" literatūrą, mokotės dalykus iš esmės, o ne bukai kalate datas ir pavardes. Filme pateiktos šeimos vaikai auginami atrodo esą genijai, bet jie tokie nėra. Jie nuo gimimo buvo lavinami maksimaliai, dėl ko atrodo ypatingai protingi. Kiekvienas iš mūsų paprastų mirtingųjų būtų tokie pat protingi, jei mus taip muštruotų nuo gimimo.
В чем подвох, paklaustų mano rusakalbiai skaitytojai. O kaip yra su socialiniai įgūdžiais? Pas mus apie juos pradėta kalbėti dar visai neseniai. Vis dar madinga kalbėti apie socialinį gyvenimą ir poreikius - kiekvienas normalus žmogus turintis aktyvų socialinį gyvenimą privalo turėti:
 • paskyras populiariausiuose socialiniuose tinkluose, nes jei neturi, tai arba gyveni akmens amžiuje, arba esi snobas išsidirbinėtojas, manantis, jog neturėdami fb paskyros esi "kitoks" nei likusi pilka masė.
 • tokių pat aktyvių draugų ratą su kuriais būtinai turi daryti kažką tokio, ką būtų verta įsimesti į instagramą (net jei tik geriate arbatą, tai būtinai turite daryti kokioje nors fancy vietoje, arba homemade stiliumi, bet būtinai kaip nors ypatingai)
 • naujausio modelio išmanų telefoną (nes nu kaip gi kitaip tu galėsi fiksuoti savo gyvenimą ir jį viešinti internete)
Ką toks žmogus turi daryti:

 • dievinti keliones (nebūtinai keliauti, visiškai pakaks fb dalintis visokių pigių kelionių akcijomis)
 • puoselėti sveiką gyvenimo būdą:
  • sportuoti (sporto klube daug puikių veidrodžių, kur galima pasidaryti asmenutę, bet sportuoti lauke pasiryžta tik patys pačiausi, nes nu juk šviežias oras, natūrali danga.. ir šiaip kaifas)
  • sveikai maitintis (arba bent jau domėtis tokia mityba, jei žinai, kas yra chia sėklos, valio, tu jau padarei pakankamai, kad jau galėtum pomėgiuose pasižymėti "sveiką mitybą")
 • domėtis šių dienų aktualijomis (kas ką patempė už rankos, ką seimas uždraudė eilinį kartą, kada bus raudonas mėnulis ir kada lauke bus didelis minusas, o visokios galvos persodinimo operacijos, robotai su A.I. visiškai ne trendas, tad net neverta vargintis)
 • aktyviai dalyvauti savanoriškoje veikloje (jei tingit prisidėti prie tokių veiklų, galite šierinti visokius pranešimus apie dingusius gyvūnus, žmones, nelaisvėje auginamas vištas ir t.t., taip jūs parodysite, jog jums nenusispjaut ir esate socialiai atsakingas pilietis)
Grįžkime prie filmo. Turbūt suprantate, jog šie vaikai nieko apie tokius dalykus nėra girdėję. Jie linksminasi dainuodami, šokdami, grodami, žaisdami vieni su kitais. Jie džiaugiasi akimirka dabar ir vardan jos, o ne tam, kad galėtų pasigirti ja prieš kitus. Jie sportuoja, nes tai yra jų gyvenimo būdas. Jiems tai taip pat natūralu ir akivaizdu kaip mums, nežinau, valytis dantis, šukuotis.. ir bendrai paėmus jų socialiniai įgūdžiai turėtų būti net stipresni už mūsų, bet bėda ta, jog jie nežino mūsų normų ir negali pritapti. Mūsų akimis jie tikri laukiniai keistuoliai.
Kas mane ypatingai užkabino (kalbininkas ir Afrikoje kalbininkas) žiūrint šį filmą, kategoriškas nusiteikimas žodžio "įdomu" atžvilgiu. Šioje šeimoje žodis "įdomu" yra tabu. Nes iš tikrųjų tiek šis žodis, tiek "labai", tiek "geras/blogas" yra beveidžiai, bereikšmiai. Šie žodžiai nepasako apie aptariamą dalyką absoliučiai nieko. Kaip tau filmas - patiko, geras, įdomus. Ką jums tai pasakė? Tik tiek, kad žiūrovas nepasigailėjo jį pamatęs, bet kas jame tokio gero ar įdomaus - nulis. Asmeniškai aš jau ilgą laiką kovoju su žodžiu "labai". Noriu jo atsikratyti, nes kalba yra turtinga ir žodžiai sukurti tam, kad jie būtų naudojami, o žodis "labai" šiais laikais paveiktas infliacijos. Bet old habits die hard, tad jei pavyksta tokį dalyką kontroliuoti raštu, žodžiu man sekasi sunkiai :D
Ok, eikit žiūrėt filmo :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas