Henrik Fexeus - Minčių skaitymo menas

Dar vienas švedas mano arsenale.. pradedu galvot, kad čia jau koks ženklas :D Apie Henriką sužinojau iš NePo tinklaraščio. Anas skaito įvairias knygas, tad kitą kartą suintriguoja ir mane jas pavartyt. Kol nepradėjau skaityti šios knygos, maniau, kad čia eilinė saviugdos knyga, ir savotiškai ją galima tokia pavadinti, tačiau nepamirškime, jog Henrikas yra dar ir mentalistas, tad tai, ką jis siūlo yra daugiau nei šiaip saviugda.
Kas man patiko šioje knygoje – konkretumas. Tai turbūt pirma tokio pobūdžio knyga, kur buvo pateikiama taip mažai realių pavyzdžių norint užtvirtinti tai, kas buvo teigiama. Kodėl mažai? O todėl, kad tai, ką Henrikas aprašo, galima išbandyti savo kailiu ir paprasčiausiai skaitant, patogiai įsitaisius ant sofos. Taip pat nuostabus dalykas yra daugybė praktinių patarimų, kuriuos gali išbandyti kiekvienas. Absoliučiai kiekvienas. Kodėl jie yra tokie veiksmingi? Todėl kad seni kaip mūsų pasaulis.
Kodėl ši knyga nėra eilinis smegenų plovimas? Todėl kad paremtas mokslu. Didelis dėmesys yra skirtas mūsų autonominei nervų sistemai ir pastabumui. Detaliau nepasakosiu, nes reikėtų pasakoti labai daug, tad jei kam įdomu, patys pasiskaitysit.
Kai pradėjau skaityti šią knygą, mane aplankė tokia mintis – ir kokio velnio aš vargau su visokiais Ekmanais, Šėferiais, Milgramais, Kreskinais, Litvinais ar Kernagiais, kai yra šis nepakartojamas švedas. Tačiau kuo daugiau skaičiau, tuo labiau suvokiau, kad visų šių autorių visuma man padėjo suvokti visą tą Henriko aprašomą prasmę iš esmės. Lygiai tas pats man buvo su vizualizacijos galios suvokimu, ar su Eizenhauerio matricos reikšme. Kai apie tą patį dalyką skaitai iš skirtingų šaltinių, pradedi į tą dalyką žvelgti jau visai kitaip. T.y. bendras vaizdas kūrėsi kaip dėlionė.. vienas autorius duoda vieną detalę, kitas autorius kitą, trečias vėl kažką..
Vienas iš labiausiai mane sužavėjusių dalykų iš šios knygos buvo sąvoka – santykis. Tai yra kertinis akmuo visame kame. Bendrai paėmus, kas yra santykis? Pabandykite atsakyti į klausimą – kokie yra jūsų santykiai su draugais? Su tėvais? Negalvokite labai jau ten giliai. Pabandykite keliais žodžiais apibūdinti juos. Jei neturite kažkokių problemų su paminėtais žmonėmis, dažniausiai turėtumėte atsakyti, jog santykiai geri, normalūs. O dabar kitas klausimas, kas verčia jus taip manyti? Ar pakanka su artimaisiais tiesiog nesipykti, kad pasakytumėte, jog jūsų santykiai geri ar normalūs? O gal jūs labai vieni kitus palaikot? Smagiai kartu leidžiate laiką? Ar dėl svetimo žmogaus jūs darytumėte tai, ką darote dėl savo artimųjų? Kodėl ne? Todėl, kad visai kitokie santykiai. Kitą kartą ir su artimiausiais žmonėmis neturime jokio santykio. Taigi.. kuo geriau suprantame kitą asmenį, tuo geriau mums sekasi sutarti, tuo santykis tvirtesnis. O ko reikia, kad tas santykis toks būtų? Apie tai ir yra ši knyga.
Lengviausia palaikyti ar kurti santykį yra su panašiais į mus pačius. Bet juk visi mes skirtingi. Ką daryti? Mėgdžioti. Mėgdžiodami vieni kitus mes supanašėjame ir esame labiau linkę palaikyti kontaktą su tuo asmeniu.
O kaip gi mėgdžioti? Galime atkartoti-atspindėti pašnekovo judesius. Galime prisitaikyti prie pašnekovo kalbėjimo tempo. T.y. jei mūsų pašnekovas kalba lėtai, sulėtinkime tempą, jei greitai, paspartinkime. Galime vartoti panašius žodžius. Jei pašnekovas kalba įmantriai, ir jūs nevenkite protingesnių žodžių, jei žmogus kalba paprasta žmonių kalba, mandrybėmis mėtytis nereikėtų. O taip pat galime tapti pritarėju.
Kam to reikia? O viskas priklauso nuo jūsų tikslų. Tikrai tenka susitikti su žmonėmis, kurie mūsų nemėgsta, tačiau kartais jie gali turėti tam tikrą įtaką mūsų gyvenime. Taigi tai puiki proga padaryti taip, kad nemėgstantis jūsų asmuo jus išklausytų ir gal net išgirstų. Aišku, išmokę tam tikrų triukų jūs galite juos panaudoti ir ne tokiais kilniais tikslais.

Ką galiu pasakyti.. dalykai, kurie aprašomi šioje knygoje tikrai veikia. Galite šiuos bandymus atlikti su draugais, pažįstamais, ar net nepažįstamais žmonėmis, stovinčiais eilėje, taip kad nedvejokit, ši knyga tikrai turi atsidurti must read sąraše.

Komentarai

  1. Atsakymai
    1. Paskaityk, paskaityk, labai šmaikšti ir lengva knyga :D dabar kitos knygos po šios atrodo tokios vaikiškos.. lėkštos.. :D

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas