Anime: Ghost in the Shell

Šį anime apsiėmiau žiūrėti po to, kai tik pamačiau ekranizacijos paerzintuką su Scarlett Johansson. Kadangi šio vardo man pakanka, kad užsimanyčiau pažiūrėti filmą, nusprendžiau, jog reikia pažiūrėti ir anime. Galiu pasakyti iš karto, jog filmo siužetas su anime mažai ką bendro turi. Nors neigti, jog filmas tobulai atkūrė anime nuotaiką, tikrai negaliu.
Ghost in the shell ne tik priklauso sci-fi žanrui, bet dar ir konkretesniam – cyberpunk. Anime veiksmas vyksta tolimoje ateityje, kai žmonės gali pakeisti savo kūnus į sintetinius, pagerintus. Nors veiksmas vyksta tolimoje ateityje, mūsų pagrindinė veikėja majorė Motoko Kusanagi yra itin vieniša, kadangi tokių žmonių kaip ji praktiškai nėra.
Šio anime nuotaika gana niūri. Jei norit pažiūrėt ką nors linksmo, Ghost in the shell ne jums. Mano dėmesį prikaustė ir iškeltos problemos – ar dirbtinis intelektas turi būti išnaudojamas šlykščiausiems dalykams, kam žmogus ir kuria. Kiek teko skaityti straipsnius apie humanoidų kūrimą, tai visi skirti tam, kad būtų galima išnaudoti sekso industrijoje. Rimtai? Rimtai? Didžiausius ir reikšmingiausius išradimus panaudojame, jei ne sekso industrijoje, tai kam nors susprogdinti.
Tai dar vienas siužetas, kur aš eilinį kartą susimąsčiau apie dirbtinio intelekto tragediją. Nejaugi po viso to jį galima kaltinti, jog nori išnaikinti žmoniją?

Žodžiu, anime toks pamąstymui. Šiaip antras sezonas man labiau patiko. Jame jautėsi kažkokios optimizmo prošvaistės. Jei kam patiko Psycho-Pass, tai ir šitas patiks.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas