O Tempora o Mores!

Šiandien ryte perverčiau vieną „straipsnį“. Dar vienas nuskriaustas kaunietis nusprendė pasiskųsti dar viena neteisybe. Žodžiu, sumąstė žmogus nusivesti šeimą į baseiną. Atsivedė žmoną ir du mažamečius vaikus, pamatė kainas ir nesupratlyvus darbuotojus, gal net aprėkė juos, apsisuko ir išvažiavo namo grūsdamas rėkiančius vaikus į mašiną. Žodžiu, straipsnyje jis piktinosi dėl visko. Manau, čia jau buvo užgautas žmogaus orumas, kaip gi čia taip gali būti, jog vidutiniam sluoksniui priklausantis žmogus negali sau leisti nusivesti šeimą į baseiną. O viskas labai paprasta. Nė velnio tu tam vidutiniam sluoksniui nepriklausai, o esi toks pats ties skurdo riba kaip ir dauguma mūsų.
Šios tragedijos buvo galima lengvai išvengti, jei žmogus elementariai pasigūglintų. Manau, žmogus, manantis priklausąs vidutiniam sluoksniui, tikrai turi kokį tai išmanų įrenginį bei internetą, kur galėjo dešimt kartų pasitikrint kainoraščius ir laikus.

Taigi.. sumanus žmogus, norintis sutaupyti, tikrai ką nors sugalvotų, nes galimybė pigiai pasipliuškenti visai šeimai tikrai yra. Reikia tik noro. Na, įvertinę kainas šiokiomis dienomis laiku nuo 16:30, galite pagalvoti, jog tikras kosmosas mokėti 18 eurų už šią pramogą. Tiesos yra, bet iš komentarų susidaro įspūdis, jog nepaisant visų šių kainų, baseinas būna sausakimšas, tad įsivaizduokit, kas ten vyktų, jei įėjimas būtų pigesnis. Tad jei yra tokių, kurie moka tiek, kiek prašoma, verslui nuostolinga imti mažiau. Verslas nėra labdara. Būtų daugiau tų baseinų Kaune, padėtis, turbūt būtų kitokia.
Bet kas mane šiame straipsnyje šokiravo (tikrai ne kaina, prie jų aš jau pripratau), bet būtent besiskundžiančio žmogaus požiūris ir vaikų auklėjimas. Jis pats rašo, jog jo vaikams kone isterija prasidėjo dėl to, kad negalės paplaukioti baseine, nes juk taip norėjo. Ir sako žmogus, ką man vaikams pasakyti? Kaip man tai paaiškinti? Ir žmogus nepaaiškino savo vaikams, kad neturi tokiai pramogai pinigų, o sumelavo, jog šiandien baseinas nedirba, bet vis tiek teko vilkti žviegiančius vaikus į mašiną. Va taip ir auginama princesių ir kosmonautų karta, kai viskas yra galima ir viskas yra perkama, o nuo realybės saugoma.
Nežinau, kaip kam, bet mano vaikystė tikrai buvo laiminga, ir man pasisekė, jog gimiau šeimoje, kur tėvai tikrai galėjo man leisti daug ką. Tačiau vien tai, kad jie galėjo sau tai leisti, nereiškia, jog turėjau rožinį ponį. Atvirkščiai, tėvai man aiškino vertę to, ką jau turėjau, todėl mano tėvams niekada nereikėjo raudonuoti prieš kitus viešose vietose dėl kokių tai isterijų ir pan., nes tokių dalykų nedariau. Aišku, aš dar augau tais laikais, kai rimtą kokią dovaną gaudavai tik per šventes, ne taip kaip dabar, vaikai užverčiami žaislais tiesiog dėl to, kad tie žaislai yra lengvai prieinami, o ką jau kalbėti apie tai, kaip tėvai pataikauja savo vaikams pirkdami viską iš eilės.
Šį savaitgalį kaip tik turėjau įdomią patirtį, bendravau su septynmečiu berniuku, kuriam drąąąsiai tikčiau į mamas :D ir va, žaidė jis su planšete, rodė man tą Angry Birds žaidimą, kurį vis dvejojau siųstis ir ne be reikalo, nes šlamštas šis žaidimas kaip reta. Tada dar kitą žaidimą rodė. Irgi lievas, bet jau biški įdomesnis už Angry Birds. Aš turbūt buvau pirmas suaugęs žmogus, kuris mokėjo naudotis planšete geriau už patį vaiką, tad anas labai noriai davė ir man kokią kovą sužaisti. Ir kokį įdomų dalyką pastebėjau. Iš tikrųjų, nežinau, kaip žaidžia kiti mano bendraamžiai, bet kiek pastebėjau, visi daugiau ar mažiau žaidžia panašiai – tiuninguoja savo veikėją, taupo kokiems nors pagerinimams, kantriai laukia, kada tas pagerinimas „atvyks“ ir t.t., o štai šis mažius net negalvoja apie tai, kad gal reikėtų palaukti? No way.. jis negaili tų deimantų, pinigėlių ir t.t., perka tiuningą čia ir dabar, ir žaisti jam sekasi dar geriau nei mums, kurie taupom geresnei įrangai. Gal ir smulkmena, bet iš tikrųjų tokie momentai atspindi ir žmogaus požiūrį į daugelį dalykų. Ir gal nėra nieko blogo tame „čia ir dabar“, bet iš kitos pusės, šiai kartai bus liūdna dalykuose, kur reikalinga kantrybė..

Nors šiaip tikrai norėčiau iš šios kartos pasimokyti „čia ir dabar“ principo. Gal kokį vaiką susiorganizuot? Ei, aš rimtai, gal kam nusibodo jūsų atžalos? Priimčiau retai valgantį ir neskriaudžiančio gyvūnų :D Pažadu grąžint, kai nusibos :D

Komentarai

 1. Man irgi keista, kai vaikus augina it pomidorus siltnamyje. :)
  Ju laukia siaubingos "lomkes" kai/jei suaugs. :D

  https://www.instagram.com/p/BZnf6FjnzOI/?tagged=bukbeta :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Pamatysim :D Galesim sedeti prie daugiabuciu ir bedavoti koks jaunimas ispindejes :D

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas