Čempionų pusryčiai!

Ar mėgstat riešutų sviestą? Jei nesate ragavę, būtinai paragaukit, tik nesitikėkit, jog jis bus snikerio skonio, kitaip liksite nusivylę. Su riešutu sviestu galima gaminti įvairius patiekalus, bet įprasčiausias skanėstas yra tiesiog suteptas sumuštinis. Ant riešutų sviesto dar dažnai yra dedamas koks džemas. Jei darot lietuvišką variantą, puikiai tiks ir mamos uogienė. Tik tiek, kad džemas taip nevarvės kaip naminė uogienė.
Bendrai paėmus riešutų sviestas nėra pigus malonumas. Iš kitos pusės, jo daug nesuvalgysi. Na, nebent esi baisus ėdrūnas. Aš šiaip retai jį perku, kai užplaukia ir užsimanau „ko nors skanaus“. Ir galiu jį valgyti taip tiesiog be jokių uogienių ar džemų. Ir vieno indelio man užtenka kokiems dviems mėnesiams..
Bet.. atkreipiau dėmesį į tokį įdomų dalyką. Turiu keletą kolegių, kurios pastoviai aktyviai sportuoja, tad jos dažnai pasidalina kokiais nors įdomiais pusryčiais. Ir pastebėjau, jog tarp sportininkų šis sviestas ypatingai populiarus. O juk ne nuostabu, jame daug magnio ir kalcio, ir tai puikus energijos šaltinis. Jei nepatingėsite pagūglinti, pamatysite, jog jį ypatingai mėgsta auginantys masę sportininkai.
Taigi.. receptas, kuriuo norėjau pasidalinti paprastas. Paimam traputį (jau čia pagal skonį, mano mėgstamiausi yra Saulės grūdo rudųjų ryžių), užtepam ant jo riešutų sviestą, ir uždedam papjaustyto banano griežinėlius. Atvirai prisipažinsiu, niekada netikėjau, kad čia bus kažkas vau, kaip kad mano kolegės dūsaudavo valgydamos šį gėrį. Bet žinokit, tikrai vertas dėmesio patiekalas. Paragavusi šio „sumuštinio“ likau nustebusi dėl dviejų dalykų – tai bent skanumėlis! Ir kokie saldūs bananai! Rimtai. Bananai šiaip yra saldūs, bet matomai, to sviesto sūrumas sukelia rimtą skonio kontrastą dėl ko bananas atrodo neįprastai saldus.
Kokie šio patiekalo privalumai be to, kad tai gan sveikas maistas? Besikūdinančios turbūt jau guli be sąmonės pasižiūrėjusios, kiek kalorijų šis sviestas turi. Bet, kaip supratau, šis maistas kuo puikiausiai tinka tiek metantiems svorį, tiek jį auginantiems. Nepaisant kaloringumo, šie sumuštiniai yra labai sotūs. Na, nežinau kaip kiti, bet aš tai daugiau kaip 3 tokių niekaip neįveikčiau. Galėčiau sulyginti sotumo analogiją su virtais kiaušiniais. Keptų kiaušinių galiu kad ir keturis per kartą suvalgyti, o va virtų kiaušinių jau dviejų man per akis :D Taip kad šis patiekalas yra kuo tikriausi pilnaverčiai pusryčiai.
Šis mitalas labai paprastas ir iš tikrųjų kišenės nedrasko, nes to vieno sviesto indelio užtenka ilgam. Plius, gaminimas tokių pusryčių reikalauja minimalių pastangų. Tai va, kai mane kolegės supažindino su šiuo patiekalu, pagalvojau, kad bus puiki pamaina sausiems pusryčiams, nes jau kažkaip pabodo jie man šiek tiek :D

Skanaus :D

Komentarai

  1. Tikrai taip. Salduma puikiai isryskina.

    Pabandyk sokoladuka KitKat Chunky Peanut Butter. :)

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas