Anne with an E

Esu iš tos kartos, kur su malonumu vaikystėje žiūrėjo "Namelį prerijose", "Daktarę Kvin", "Mano svajonių džinę" ir t.t. Tad su žvėrišku malonumų žiūrėjau animaciją "Anė iš žaliųjų mansardų", kai dar nesuvokiau, jog yra toks dalykas kaip anime ar "sezonas" ir pan.
Nuostabi Marila Katbert :)
Nežinau kaip jums, bet man "Anė iš žaliųjų mansardų" animacija žiauriai patiko, ir atsimenu, kaip buvau nustebus jau būdama magistrante, jog anime buvo sukurtas pagal knygą, kurią su malonumu perklausiau audio formatu. Nesveikai gera knyga, ir įgarsinimas labai geras buvo. Ypatingai ryškiai "matėsi" visi Anės nuotykiai ir pergyvenimai.
Tad jūs tik galit įsivaizduoti mano džiaugsmą, sužinojus, jog pasirodė šios knygos ekranizacija. Cielos septynios dieviškos šio nuostabaus serialo dalys. Jau neatsimenu, ką su tokiu malonumu paskutinį kartą žiūrėjau. Ir dabar su didžiausiu nekantrumu lauksiu naujo sezono pasirodymo.
Metju pirmą kartą vežasi Anę namo
Kas nežino šios istorijos, trumpai papasakosiu esmę: Anė yra našlaitė, kurią per klaidą išsiunčia į naują šeimą - pas Katbertus. Marila ir Metju Katbertai yra brolis ir sesuo. Dėl nedėkingai susiklosčiusių aplinkybių abu šie nuoširdūs ir darbštūs žmonės buvo pasmerkti vienatvei ir savo šeimų nesukūrė, nors progų tikrai turėjo. Katbertai jau nebe jaunuoliai, nusprendė, jog stiprus našlaitis pagelbės jiems ūkio darbuose, tad galite įsivaizduoti, kaip jie nustebo, kai jiems atsiuntė kažkokią perkarusią ryžą niekada neužsičiaupiančią, maža to, visada sakančią ką galvoja, mergiotę.
Metju žymiai švelnesnės prigimties žmogus vos ne iš karto pajaučia šiai būtybei simpatiją. Marila jau visai kitoks paukštis (beje, dėl man nesuvokiamų priežasčių ji yra mano mėgstamiausia knygos veikėja). Marila griežta, rūsti, ir belenkaip reikli. Ji yra tikrų tikriausias praktiškumo etalonas. Ji negaišta laiko tokioms nesąmonėms kaip pūstos rankovės, nors tai yra madinga. Viskas, ką Marila mato - bereikalingas medžiagos eikvojimas. Bet tai nereiškia, jog Marila yra beširdė karvė. Anaiptol. Ji supranta, kokia susidarė negraži padėtis, tačiau.. sakykime taip, jei ji mato gangrenuojančią koją, ji nedelsdama ją nupjaus nekurdama jokių vilčių. Taip ir su Ane - ji tiesiai šviesiai pasakė, jog mergaitė bus grąžinta į prieglaudą.
Mokosi būti šeima..
O bet tačiau.. jei mergaitė būtų atiduota, patys suprantat, kad serialas tuo ir pasibaigtų.. nors gal visai būtų įdomu, kuo tai Anei viskas pasibaigtų :D Katbertai pasilieka mergaitę, nors puikiai supranta, koks didelis galvos skausmas ta Anė yra.
Šis serialas nuostabus tuo, jog yra ypatingai įvairiapusiškas. Jei animacijoje ir pačioje knygoje iš esmės dėmesys buvo skirtas Anei, serialo kūrėjai nemažai dėmesio skyrė ir kitiems veikėjams. Nuostabiai parodyta Marilos ir Metju baimė dėl jau prasidėjusioje senatvėje netikėtai atsiradusios tėvystės. Jie visiškai neįsivaizdavo, kas jų laukia. Vis tik priėmus našlaitį jų gyvenimas pasikeičia ne tik iš vidaus, bet ir iš bendruomenės pusės. Jų statusas pasikeičia, jie tapo tėvais. Tėvų statusas suteikia jiems galimybę tapti aktyviais bendruomenės nariais, kuriems rūpi jų atžalų ateitis ir t.t. Šie vaidmenys jau gyvenimo mačiusiems žmonėms tokie netikėti ir nauji, kad jie nežino ką daryti. Atlikti šiuos vaidmenis reikia išmokti, nes čia nepakanka tiesiog daug dirbti.
BFF
Nepaisant visų sunkumų, Katbertai suvokia, kokia didžiulė skylė žiojėjo jų gyvenime, o Anė ją sėkmingai užpildė. Seriale puikiai parodyta, kaip abi pusės jaučia didžiulį poreikį vienas kitam. Ir tai, kaip nemokšiškai jie kuria tarpusavio santykius..
Serialas gavosi rimtesnis nei tikėjausi. Tikrai ne vaikiškas. Kaip ten bebūtų, serialas tikrai vertas dėmesio. Kanadiečiai puikiai padirbėjo. Kam patinka emocijų prisotintos dramos, tikrai neprašaus.

Komentarai

 1. Ane yra viena is mano megstamaisiu knygu veikeju.
  Ir pagalvotum...
  Kas Lucy Maud Montgomery knygose, apie ugniniu plauku savininke, yra tokio ypatingo...
  Ten juk nera nei drakonu, raganu ar setonu...
  Nei maro, karo ar bado...

  Ir vis delto... Paprastas Zaliastogiu gyvenimas tiesiog uzburia...
  O Evonlio gyventojai tampa tokie artimi... Net sirdi kutena. :)

  Sentimentai, sentimentai...

  Kaip gaila, kad i lietuviu kalba, kiek zinau, yra isverstos tik 2 knygos apie Ane...
  O ju yra tiek daug!

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Taip, nuostabi vaikiškų nuotykių serija :) žinai, manau, ši knyga užkariavo vaikų širdis ne dėl kokių tai magiškų dalykų, dėl kurių iš esmės užkabino visokie poteriai ir t.t., o būtent dėl to, kad ji vis tiek yra tokia kaip savotiškai antrininkė mūsų visų.. t.y. susiduria su panašiomis problemomis mokykloje, šeimoje, su baimėmis, kurios bauginančios būna tik vaikystėje :) tarsi skaitytum istoriją apie save :D

   Panaikinti
  2. Pradejau ziureti seriala. Likau maloniai nustebintas. Kaip tau aktoriai? :)

   Panaikinti
  3. Aktoriai tai pasakiški, ypatingai ta, kuri vaidina Marilą :D tokia rūsti ir praktiška, visas gyvenimas atsispindi jos veide :)

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas