Anime: Psycho-Pass

Žinot, dauguma otaku vis tiek turi kažkokius tai mėgstamus žanrus, ir pagal juos žiūri anime. Aš savęs otaku nelaikau, tad kažkokio tokio atskiro mėgstamo žanro neturiu. Man arba patinka siužetas, arba ne, ir visai nesvarbu, ar ten yra fantastika, ar tiesiog etapas iš gyvenimo. Šis anime priklauso kiber-pank žanrui. Ir dėl šio žanro jaučiu kažkokius sau prieštaraujančius jausmus. T.y. man kaip ir patinka, bet kažkas ne.. ir gal ne tiek nepatinka, kiek gąsdina. Ypač, kai kalba eina apie dirbtinį intelektą. Bet šis anime ne visai apie tai..
.. o apie tobulos visuomenės kūrimą. Man visada buvo sunku įsivaizduoti tobulą visuomenę, nes mūsų prigimtyje egzistuoja visko sušikimo genas ar kažkas tokio.. net jei yra tvarka, visada atsiras tokių, kurie sakys, kad ji negera :D O šiuo atveju įsivaizduokit tokią visuomenę, kur egzistuoja sistema, kuri įvertinus tavo sugebėjimus ir t.t., teikia rekomendacijas, kur mokytis ar dirbti ir t.t. Taip pat ši sistema nusprendžia, ar tu keli grėsmę visuomenei, ir jei taip nutinka, tu gali būti užmuštas dar net nenusikaltęs.
Kiekvienas turi psichikos būsenos pasą, kuris keičia spalvas remiantis jūsų savijauta. Jūsų nusikalstamumo koeficientas taip pat šauniai matuojamas, ir kuo jis aukštesnis, tuo didesnėje šiknoje jūs esate. Ši sistema neleidžia žmonėms vystytis. T.y. jei jūs pradėsite suprasti, kaip galvoja nusikaltėlis, jūsų nusikalstamumo koeficientas pakils, ir vargu, ar jums pavyks jį numušti iki normalaus, ir tokiu atveju jūs esate pasmerkti. Taip sakant, jei jūs nebūsite balti ir pūkuoti, jūsų nusikalstamumo koeficientas bus per aukštas, kad galėtumėte gyventi laisvai. Jūs būsite izoliuoti nuo viso pasaulio. Jus pasodins į tokį gan patogų kalėjimą :D Jei jūs būsite pakankamai protingi, jus paims į tvarkos palaikymo biurą vykdytojo pareigoms. Kaip tai atrodo?
Kadangi nusikaltimai vis tiek vyksta, arba susidaro sutuacijos, kur gali atsirasti potencialūs nusikaltėliai, tvarkos palaikymo biuras rūpinasi šiais klausimais. Juose dirba detektyvai, geriausi iš geriausių ir protingiausi iš protingiausių. Ir kai biuras gauna signalą apie tai, jog kažkur yra padidėjęs streso lygis, detektyvai skuba į tą vietą, kartu pasigriebdami savo vykdytojus. Vykdytojai iš esmės daro visą juodą darbą – žudo, gaudo ir t.t. Detektyvai to nedaro saugodami savo paso skairdumą. Na, patys suprantat, pamačius siaubingus dalykus ne visada gali išlikti toks pats, koks buvai prieš tai :D
O susigadinti pasą ir pasikelti nusikalstamumo koeficientą galima labai paprastai. Tam nebūtina kažką nužudyti, bet tai gali įvykti ir dėl neteisingų dainų :D Bet šitas reikalas negresia mūsų pagrindinei veikėjai, kuri yra viena iš jauniausių ir perspektyviausių biuro darbuotojų. Nepaisant visų siaubų ir išgyvenimų, jos pasas lieka skaidrus. Jai pavyksta išlaikyti jį švarų tik dėl to, jog ji priima dalykus tokius, kokie jie yra.
Kalbant apie sistemą, kuri viskam vadovauja, ji yra ne tik vertintoja, bet ir bausmės vykdytoja. Kartais visuomenės labui ji leidžia nužudyti ir pačias nusikaltimo aukas, nes tuo metu jos yra labai pavojingos, o taip pat ir tokios nusikaltimo sugadintos, jog jokia terapija nebepadės išvalyti jų pasą.
Tiek pirmas, tiek antras sezonas parodo, kaip šiai sistemai yra toli iki tobulumo.
Kai draugei papasakojau apie šią sistemą, jai visai mintis patiko. Man gi ji pasirodė baisi :D T.y. gal ir nieko, jei yra sistema, kuri sugeba objektyviai įvertinti tavo potencialą ir padeda pasirinkti gyvenimo kelią. Tačiau tai, jog tau kažkas sekasi labai gerai, nereiškia, jog tau ta veikla iš tikrųjų patinka :D Ir šiaip baltų ir pūkuotų visuomenė mane gąsdina.. jokios minties laisvės.. pilka masė..
Nesakau, kad dabar taip nėra. Aš pati tos masės dalis, tačiau visada smagu, kai yra kas nustebina ar nuveikia gyvenime iš tikrųjų kažką reikšmingo.. o mąstant standartiškai tokių dalykų nepadarysi :)

Jei pradėsit žiūrėt šį anime ir iš pradžių jūsų neužkabins, pažiūrėkit bent penkias serijas. Taip susidarysit bent kažkokį vaizdą ir galėsite adekvačiau įvertinti, ar verta jį žiūrėt iki pabaigos :)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas