Pavyzdys, kodėl aš neskaitau naujienų portalų

Pastaruoju metu mano "draugai" pradėjo aktyviai dalintis straipsniais apie Meilutytės pasiekimus.. o gal tiksliau nepasiekimus. Štai jums dabar pateiksiu tobuliausią ir primityviausią pavyzdį, kai žiniasklaida mainipuliuoja faktais ir kuria klaidingą nuomonę apie įvykį. Esmė tame, kad Meilutytė, padariusi tikrą stebuklą per Olimpines žaidynes tapo tam tikru simboliu.. ir nuo to karto iš stebukladarės buvo reikalaujama ne tik plaukioti vandenyje, bet ir juo vaikščioti. Jei ji nepaimdavo pirmos vietos, nesumušdavo rekordo ar nepadarydavo dar ko nors tokio stulbinančio, tai viskas vertinama taip, tarsi ji iš viso važinėja po užsienį tik chaliavnai pavalgyt ir nieko ten neveikia. Šiuose straipsniuose rašoma, kaip ji užima, nors ir ne pirmas vietas, bet vis tiek labai aukštas, kas taip pat ne mažiau yra svarbu. Bet esmė tame, jog skaitytojai ne visada skaito straipsnį, ir perskaitę tokias antraštes susidaro klaidingą įspūdį. Ir paskui tą klaidingą įspūdį sustiprina savo pamąstymais ir permeta kitiems. Už kiekvienos antraštės yra dvi pusės mažiausiai, tad atkreipkite į tai dėmesį.

Vietoj to, kad pasidžiaugti merginos pasiekimu, žiniasklaida mus pripildo nusivylimo dėl negauto titulo. Nežinau, kaip jūs, bet aš tai nemanau, jog antra vieta yra mažiau garbinga ar lengvai pasiekiama.

Nu va, pasirodo, jog ketvirta vieta irgi nieko verta

Irgi antraštė su atvira patyčiaSusidaro įspūdis, jog sportu užsiimti galima tik dėl prizinių vietų

Teisingai, nurašykime visus jos nuopelnus

O ne, tik ketvirta!!!

Čia jums pateikiau antraštes iš skirtingų populiariausių Lietuvos naujienų portalų, tad galite patys pamatyti, kaip lengvai žiniasklaida sumenkina jaunosios sportininkės nuopelnus. Rūta yra viena iš nedaugelio, kuri garsina Lietuvos vardą, ir vietoj to, kad pasidžiaugti jos rezultatais, žiniasklaidos manipuliacijos dėka darome šiai merginai siaubingą spaudimą. Reikia džiaugtis net jei ji ir netapo pasaulio čempione, ir džiaugtis, kad ji ne "tik" ketvirta, o "net" ketvirta. Galiu galvą guldyt, jei Meilutytė tuo reikšmingu momentu būtų plaukusi už Angliją, tai visa Lietuvos spauda būtų ją ant rankų nešiojusi su antraštėmis iš serijos "Lietuvių kilmės plaukikė pasaulio čempionate užėmė ketvirtą vietą ir pan."
Taip kad matydami panašias antraštes pakeiskite pateiktus jungtukus priešingos reikšmės jungtukais. Įvertinkite pateikiamą turinį, ar tikrai situacija yra tokia tragiška, kokią ją nori parodyti žiniasklaida? Dar vieną pavyzdį pateiksiu, kuris palietė ir mane.


Eikit konservatoriai verkt kur nors kitur. Kas čia per isterijos kėlimas? Kuo jums ta kokybė užkliuvo? Autobusai ir troleibusai švarūs, tvarkingi. Tik vienas kitas liko kibiras. Dabar dar ir nemokamai dviračius leidžia vežiotis, ar gali būti kas geriau? Na, nebent kai kurie maršrutai galėtų būti dažnesni, o kai kur ir daugiau skirtingų autobusų užvažiuot. Taip, pabrango bilietai, bet ne tiek, kad dėl to reikėtų kelti maištą. Dabar moku už mėnesio bilietą su savaitgaliais pilna kaina 28 eurus, kas reiškia, jog man mėnesiui pabrango net keturiais eurais. Įsivaizduojat? Net keturiais eurais? Taigi bankrotas. Už keturis eurus apsipirkus Lidle gi visą savaitę galiu prasimaitint! Aš rimtai.
Kaip gyvenanti Kaune ir būdama blaivaus proto, pareiškiu - jog pabrangint bilietus galėjo jau seniau, o jau ir pabranginti galėjo ir daugiau nei jie dabar pabrango. Smagu tik tiek, kad Kauno gyventojai nėra akli ir džiaugiasi miesto pokyčiais. Tad tikiu, jog jie tikrai nerauda dėl kažkokių esmės nesudarančių papildomų keturių eurų. Jei jau kam dėl to kyla problemos, sezono metu gali važinėtis dviračiais, nes kaip tik Kauną ketina paversti Bike-friendly miestu, taip kad pirmyn :D O jūs netikėkit viskuo, ką rašo spauda.. Everybody lies.. 

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas