Metų įvykis

Metai jau pradeda baigėt.. noris kažkokio apibendrinimo. Jei manęs kas paklaustų (aišku, nieks neklaus, bet aš ir neprašoma pasakysiu), koks didžiausias pastarųjų metų įvykis, tai turbūt pasakyčiau – akcija "Kaunas kertasi". Kauno medžių kirtimo drama tiek užsitęsė ir pareikalavo gausybę aukų, kad net baisu :D Kažkaip manau, jog Kauno viršūnė nė nesitikėjo tokio kauniečių "pilietiškumo", tad likome nustebę mes visi :D O man tuos entuziastus, kitaip vadinamus superkauniečiais (aliuzija į supermamytes, ir tame nėra nieko gero) norisi tiesiog gerai papurtyt, kad jie atsipeikėtų. Kai kertami ištįsi miškai, pofik jiems, o čia nukirto kokią nusususią liepą, tai jau tragedija. Aš grybaut neturiu kur! O čia kokį merdintį kaštoną nukirto.. o varge, kaip baisu. Rimtai? Negi mieste nėra rimtesnių problemų?
Awwww.. kaip miela.. :)
Dar vieni superkauniečiai zyzia dėl to, jog „o kiek gi tai kainuos???“. Žmonės, jūs esate girdėję apie tokį dalyką kaip investicija? Taip, tai kainuos. Norit gražaus miesto, gražios ir tvarkingos aplinkos, nieks dykai jums to nesuorganizuos.
Gaila, neišsisaugojau vieno ypatingai „nuostabaus“ komentaro apie tai, kad va, Kaunas ale tvarkosi, kaip viskas pamatuotai, vienodi atstumai (ale tai yra labai negerai ir negražu), vienodos plytelės.. kapec, galvoju. Skaitau ir negaliu patikėti. O kokia įvairovė iki tol buvo? O buvo tokia: plytelė, tokia pati plytelė, o čia plytelės iš viso nėra, čia suskilus, vėl tokia pati plytelė.. vaaaau.. estetikos viršūnė. Rimtai? Ai, ai, dar kanalizacijos dangčiai :D Puiki įvairovė.. taip įkvepia..
Aš esu iš kaimo. Ir gamtą myliu visa širdimi. Tačiau miestas nėra darželis. Miesto interesai yra aukščiau kelių nuvargusių, prie miesto taršos nepritaikytų medžių. Mano manymu, šiems medžiams eutanazija buvo atlikta, o ne žudymas. Dabar gi bus pasodinti normalūs medžiai, specialios veislės, kurie atsparūs ligoms ir miesto taršai. Jie bus tikrai gražūs, o ne išbėgę ir nususę. Bus puiki lapija, kuria tikrai bus galima pasigrožėti.
Aš niekaip neatsidžiaugiu, kad iškirto Vytauto prospektą.. tai toks kaifas įlipti į viešojo transporto priemonę nevaikštant aplink nudžiuvusio medžio kamieną.. o ką jau kalbėti apie drėgnesnį sezoną, kai aplink tą medį susidaro kažkokia pliurzė ir reikia šokinėt it varlei, kad įliptum į autiką nesusivarius ne tik avalynės, bet ir kelnių. Dabar ten tinkamose vietose bus pasodinti puikūs medeliai, kurie tikrai puoš miestą, o ne vargins amžinai lūžtančiomis šakomis ir krūva lapų, kurią „Kauno švara“ šluoja ir šluoja.
Nepaisant visko, mane labiausiai sužavėjo viešųjų ryšių sprendimas paskelbti ale Matijošaičio laišką kauniečiams. Nu toooks nublizgintas, kad net mano širdį pakerėjo :D Tiesą pasakius, netikiu, kad šį laišką rašė pats Kauno meras, nes nu tą laišką parašęs žmogus tikrai turi išskirtinius įgūdžius ir kalbos dovaną, profesionalas škias :D patys paskaitykit:


Šis laiškas yra puikus manipuliacijos pavyzdys :D visų pirma – žengtas žingsnis apie tai, jog pats Kauno meras yra kaunietis, ir kad medžiai jam taip pat brangūs, suteikia jam tokio žmogiškumo, jaukumo, jautrumo, artumo paprastiems mirtingiems kauniečiams, ale sakydamas – ei, aš esu su jumis, aš esu ta pati dalis to, ko esate ir jūs. Tai yra bandymas (sakyčiau, visai vykęs) parodyti, jog merui tikrai nėra nusispjaut dėl šio sprendimo pasekmių, ir kad jis taip pat turi širdį.
Kitas momentas, kuris turėtų raminti kauniečius, jog didelis dėmesys yra skirtas šios srities specialistams, pats save tarsi nužemindamas, jog nėra augalų priežiūros specialistas (čia jis laimi ypatingai daug karmos taškų, nes hei, aš juk paprastas mirtingasis, o ne visažinis :D). Ir ta atvira medžių vertinimo, pirkimo politika tikrai gali paveikti ramesnį kaunietį :D kaip tai suveiktų su principinguoju, bala žino :D
Mano Alma Mater matosi :D
Labai sveikintinas dalykas, jog vyksta dialogas. Labai daug straipsnių apie tai, kas vykdoma, kas planuojama, atsakoma į gyventojų klausimus ir t.t. Anksčiau aš tokių dalykų tikrai nepastebėjau. Aš vos viena ausim žinojau, kas apskritai yra Kauno meras, o apie kokią tai veiklą apskritai girdėti neteko. Tai nereiškia, jog prieš tai buvusi valdžia yra niekam tikusi. Tai reiškia, jog jie turėjo labai prastus viešųjų ryšių specialistus :D
Ir vis tik šiame laiške man labiausiai patiko „užstumimas“ ant buvusios valdžios. Kalba eina apie tai, jog iki šiol mieste nebuvo jokios augalų priežiūros politikos, taip kad galima sakyti, jog šiandienos skaudūs sprendimai yra priimami dėl prieš tai buvusių abejingumo šiai problemai – medžiai nebuvo kertami, bet jų niekas ir neprižiūrėjo.. augo sau tykiai, ramiai.. ir vis tik tas „užstumimas“ pateiktas ypatingai korektiškai.. :D pakankamai, kad įspirt, bet ne tiek, kad sukeltų maištą :D
Didžiausias manipuliacijos žingsnis buvo panaudotas dėkojant tiems patiems superkauniečiams. T.y. straipsnyje neigiami dalykai pateikiami kaip teigiami. Pamenat Bitės reklamą apie reiklius klientus? Tai čia panašiai. Kauniečių nepagrįstas pasipiktinimas buvo pavadintas pilietiškumu ir šiaip sveikintinu dalyku. Na, šiaip nors tie superkauniečiai mane ir erzina, bet iš kitos pusės, jie taip daro, nes jiems kaip ir nenusispjaut. Tik pjauna tas, kad jiems „nenusispjaut“ tik virtualioje erdvėje. Realių aktyvistų yra tikrai žymiai mažiau.
Na, ir paskutinis smūgis, kuris turėtų išsklaidyti visas abejones – pačių kauniečių sprendimas, kurį priėmė prieš kelis metus, kad jie nori greitų pokyčių dabar. Iš esmės šis argumentas kaip ir sako – jūs norėjot pokyčių, te jums pokyčiai, ko dabar skundžiatės? Jei norėjote ir toliau gyventi tarp baisių kamienų, vaikščioti nesutvarkytais šaligatviais, tais pačiais važinėti dviračiu – reikėjo balsuoti ne už Matijošaitį :D
Tik negalvokit, nesu aš kažkokia Matijošaičio gerbėja :D Aš esu Kauno gerbėja. Matau, kad mieste vyksta dideli pokyčiai. Ypatingai mane džiugina dviračių takai mieste. Tai veikia! Vien prie mano namų statomi keli verslo centrai, o ką jau kalbėti apie statomus kiek toliau ar pačiame miesto centre. Jei juos stato, reiškia, jog jie kažkam bus reikalingi. Reiškia, bus daugiau smulkaus verslo, daugiau darbo vietų ir apskritai galimybių ne vien miesto centre, bet ir kituose rajonuose. Iki tol reikšmingiausias Kaunui dalykas buvo Žalgirio arenos statybos.. gyvas vargas ten buvo :D Paskubomis jau paskui surinko, nes čempionatas spaudė :D Man labai norisi tikėti, jog nepaisant sukeltų abejonių dėl šio laiško autorystės, išreikštas susirūpinimas ir atviras pokalbis su gyventojais buvo iš tikrųjų nuoširdus, norint iš tikrųjų nuraminti kauniečius, o ne tiesiog užtildyti.

Taip kad ramiaks, nepasius tas Kaunas, viskas bus ok.

Komentarai

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas