Gyvenkim draugiškai.. arba bent jau gyvenkim :D

Nežinau, ar jums teko girdėti apie tokį judėjimą prieš skiepus, bet pastaruoju metu šitas dalykas pradėjo labai įkyriai lįsti į akis. FB yra skeptikų grupė, kur medikai dalinasi, jų manymu, juokingais straipsniais. Kartais net ir aš suprantu, kas ten būna juokingo, nors ir nesu medikė. Iš tikrųjų tema apie skiepų naudą ir t.t. skeptikų grupėje labai dažnai pašiepiama. Ir kartais tai būna nesuprantama eiliniam mirtingam nemedikui :D Ir štai, viena skeptikė pasidalino viena FB grupės nuoroda. Lyg skiepai, ligos ir dar kažkas. Kad tave į tą grupę priimtų, reikia parašyti, jog sutinki, kad visokie skiepai yra blogis ir pan. :D anksčiau tai ten reikėjo dar ir argumentų primesti, straipsnių nuorodų.. įsivaizduojat, kaip sudėtinga.. :D
Man buvo negaila parašyti tą "sutinku", nes nu juk įdomu, ką įdomaus ten perskaitysiu.. Atvirai pasakius, tikėjausi, kad ten nebus taip baisu :D Ta grupė man labiau primena kažkokią sektą. Ir ten kuriantys postus asmenys visai neprimena adekvačius žmones, kurie turėtų pakankamai kompetencijos spręsti, ar tikrai jau tie skiepai toks viso pasaulio blogis.
Pastebėjau tris sau patiems prieštaraujančius dalykus.

- Žmonės visai neapsišvietę! Žmones reikia šviesti!
Taigi.. atleiskime visus medikus, nes jų dešimtys metų praleistų mokymosi suole neturi jokio svorio. Nes nu kam gi tie gydytojai reikalingi, jei yra gūglė? Rimtai. Diagnozuoti sau vėžį aš ir pati puikiai galiu, o ir priežastis jau aiški – skiepai. Taip kad eina velniop tas sveikas gyvenimo būdas. Eisiu gert ir rūkyt, nes tie gydytojai vis tiek yra neišmanėliai, o visos mano ligos tik nuo skiepų.

- Yra krūvos mokslinių tyrimų, straipsnių ir t.t., kur pateikiami akivaizdūs rezultatai, jog skiepai yra blogis!
Šitą galima pritempti prie pirmo punkto, jog reikia šviestis ir šviesti žmones. Tai būtent apie šiuos straipsnius kalba ir eina :D Šiame informacijos amžiuje tikrai yra problematiška atsirinkti tinkamus šaltinius, nes skelbiama informacija praktiškai nėra tikrinama. Geriausiu atveju su laiku pataisoma. Kitas dalykas, kiek ta informacija nėra nupirkta. Todėl aš praktiškai neskaitau žiniasklaidos ir viskuo abejoju :D

- Mano vaiką išbėrė, gal žinote kokią žolininkę, homeopatą ar užkalbėtoją?
Mhm.. švietimas ir užkalbėjimai.. jaučiuosi, lyg kažką būčiau praleidus.. Na, bet tikiu, jog šios „apsišvietusios“ supermamytės, nežinančios apie nosinių raidžių egzistavimą, ras tą užkalbėtoją, kad išgydytų jų vaikus nuo bėrimų, poliomielito ir t.t.

Šiais pastebėjimais pasidalinau su savo sugyventine. Ji pamąstė apie tai, jog skiepų padariniai gali pasireikšti po metų ar net esant suaugusiam, ir ji padarė atitinkamą išvadą:
- Tai gal mes mirštam dėl to, kad esam skiepyti?
- Fuck, - sakau. - Aš mirsiu, nes mano neapsišvietę tėvai leido mane paskiepyti.
Ai, ai.. dar yra ta kategorija sektantų:
- Va, kai turėsi vaikų, tai tada pradėsi ir tu domėtis.

Jei kada nors turėsiu vaikų, aš tikiuosi rasti adekvatų gydytoją, kuris tiesiog darys savo darbą, kuriam jis ruošėsi visus gražiausius savo gyvenimo metus, nes tikrai netikiu, jog aš su savo humanitariniu išsilavinimu galėčiau ką nors išgydyti geriau už šį darbą atliekantį profesionalą. O visiems po nosimi kaišioti kokiais tai straipsniais su burtažodžiais, kurie man nieko nesako net ir su medicinos terminų žodynu, aš tikrai neketinu.
Buvo dar vienas įdomus postas apie tai, kad štai, moteris iki dviejų metų vaiką leido skiepyti, o va paskutinio kažkokio skiepo nenori, nes bijo. Jos paprašė pasirašyti kažkokį popiergalį, kad ji atsisako skiepo. Ir ji kategoriškai atsisakė jį pasirašyti, nes atseit to negalima reikalauti. Taip pagalvojus, jei tu esi visiškai tikra, kad skiepai blogis, kam bijoti pasirašyti tokį lapelį? Kam jo reikia? Ogi tam, kad būtų įrodymas, jog tu buvai supažindinta su tokia galimybe ir pati jos atsisakei. Ir už visas pasekmes už vaiko gyvybę prisiimi pati, o ne gydytojai.
Kita supermamytė pareiškė, o kodėl gydytojai neprisiima atsakomybės dėl skiepų padarinių, šalutinių poveikių? Taip jau ir neprisiima. Jei kas atsitinka, gydytojai gydo. Kol kas pas mus gydymas dar nemokamas. Bet esmė yra elementarioje statistikoje. Kiekvieno organizmas į viską reaguoja skirtingai, tad statistiškai nukentėti nuo skiepų yra mažesnis blogis nei būnant neskiepytu. Va ir visa matematika. Nežinau, ką ten tos mamos skaito, bet aš tai nė vieno nepažįstu ir nesu girdėjusi, kad kažkam kažkas būtų atsitikę nuo skiepų.. o pasiklausius tų supermamyčių susidaro įspūdis, kad kas antras vaikas nuo jų miršta, o jei nemiršta, tai jau virsta gyvu lavonu. Na, ką aš žinau.. taip, gal nereikėtų to vaiko badyti vos progai pasitaikius, kad vystytųsi natūralus imunitetas, bet juk čia kalba ir neina apie skiepus nuo kokio gripo, o apie tai, kuriomis ligomis civilizuotas žmogus nebeserga.
Dar viena supermamytė nustebino. Keliauja į Kubą su pusės metų vaiku, kuris visiškai neskiepytas. Ir klausia toje fb grupėje, ar tai yra saugu? Kamoon.. jei tau kyla toks klausimas, tai gal tu kreipkis į specialistus, o ne fb. Čia grynai tas pats, kas papostint - įtariu, kad man vėžys, gal turit pasiūlymų, kaip jį gydyt? Apskritai nesuprantu tokių kelionių su tokiais mažais vaikais.. ir nesuprasiu.. (kol nesusilauksiu savų :DDD) bet dar labiau nesuprantu tokių žmonių, kurie vyksta į KUBĄ ir visą laiką nusprendžia praleisti su vaiku viešbutyje prie baseino. Vot nafik? Kokio velnio trenktis į Kubą, kad visą laiką prasitrint prie baseino? Tokių "pramogų" turim ir čia, Lietuvoje, ir užsienis labai vertina. Ir kainos užsienietiškos, o servisas europietiškas.. ir skiepytis nereikia..

Komentarai

  1. Patiko si mintis: "Kokio velnio trenktis į Kubą, kad visą laiką prasitrint prie baseino? Tokių "pramogų" turim ir čia, Lietuvoje, ir užsienis labai vertina. Ir kainos užsienietiškos, o servisas europietiškas.. ir skiepytis nereikia.." :D

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Nu tai kad rimtai :D o kalbant apie keliones, tai turiu dar vieną nepublikuotą įrašą ta tema :D

      Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas