Kaip pirkti knygas

Bibliofilai kenčia dėl kelių problemų – kaip su reikalu nuėjus į knygyną nusipirkti tik tą knygą, kurios reikia ir kur nusipirkti norimą knygą. Tie, kas nesupranta, kaip žmonės gali leisti pinigus tokiam dalykui, gali suprasti tuos, kurie išleidžia pinigus drabužiams, kosmetikai, mašinoms, sportui, žaidimams ir t.t. ir t.t. Knygos taip pat yra silpnybė, ir tokia silpnybė, kuri visai kainuoja. Tad kaip sutaupyti?
Na, viso ko sprendimas yra el. knygos. O jei dar žinote bent rusų ar anglų kalbą, tai apie knygų pirkimą galite užmiršti visam gyvenimui. Tačiau bibliofilai knygas perka toli gražu ne dėl skaitymo, nes jei taip būtų.. žodžiu, nesiplėsiu :D
Kitas dalykas, jei norite įsigyti popierinę knygą. Tada yra keli variantai:
  • Galite medžioti akcijas
  • Dalyvauti kokiose lojalumo programose
  • Pirkti knygas internetu
  • Prašyti artimųjų, kad jums dovanotų kuponus ar norimas knygas (realiai mačiau ne vieną tokį atvejį, kai žmogus tiesiog pateikia artimiesiems sąrašą, o jie jau pasidalindami nuperka norimas knygas. Aš ir pati taip padariau su PFAF serija :D)
Aš teikiu pirmenybę perkant internetu. Taip susitaupo laikas ir pinigai. Pirkti knygas internetu pigiau net ir perkant su pristatymu. El. knygynai dažnai taiko įvairias nemokamo pristatymo akcijas, tad galima tuo ir pasinaudot. Galų gale, jei jau ir tektų mokėti už pristatymą, vis tiek gausis pigiau nei perkant knygyne, ypač, jei pirksite ne vieną knygą.
Sutaupyti ant pristatymo išlaidų galite kooperuodamiesi su bendraminčiais. Pvz., kai aš ketinu ką nors pirkti, pasakau kokiai draugei, kad pažiūrėtų, gal norėtų ką prigriebt, ir tada pristatymo išlaidas pasidalinam. Bet šiaip pristatymas esmės nesudaro. Pvz., patogupirkti.lt dažnai taiko nemokamą pristatymą į paštomatus nuo 10 eurų.
Kitas dalykas, kai perkate knygas iš žmonių. Dažnai žmonės apsigauna, jog pirkdami iš žmonių sutaupys, ir čia net nekalbu apie sukčius. Knygas iš žmonių pirkti apsimoka tik dviem atvejais: kai norimos knygos jau daugiau niekur nenusipirksi arba jos parduodamos už tikrai mažą kainą. Pvz., kažkada mačiau HP visą seriją siūlė už 20 eurų įsigyt, taigi pigiau grybų :D
Knygas parduodantys žmonės irgi žmonės, tad pigiai ypač naujų knygų parduoti nenori, tad dažnai padaro vos kelių eurų nuolaidą, nes ale vis tiek gi ne nauja, nors būklė ideali. Visada. Visada prisiminkite pristatymo išlaidas. Kadangi perkant internetu nusistovėjo taisyklė, jog pirmiau yra sumokama, o tada siunčiama prekė, visada turėkite omeny pristatymo išlaidas. Pirkdami iš žmogaus ale keliais eurais pigiau kitą kartą galite sumokėti net brangiau. O jei kalba eina apie didesnį knygų kiekį, tai pristatymo išlaidos gali išaugti iki 10 eurų ar net daugiau.
Kaip jau prieš tai minėjau, jei knyga jums reikalinga, o pirkt nėra kur, tai jau ir derėtis nėra kaip, bet jei galima įsigyti naują knygą kitur, tai galite drąsiai derėtis, ir nusiderėti dar kelis eurus, nes iš esmės parduodančiam knygas poreikis yra didesnis nei tam, kuris perka. Tad jei knygą galite pirkti bet kur, iš karto galite derėti, kad pristatymo išlaidas dengia pardavėjas. Nes kaip ten bebūtų, iš žmogaus knygos yra perkamos tik dėl galimybės norimą daiktą įsigyti pigiau.
Šiaip smagu būna, kai užsimezga bendradarbiavimas tarp pirkėjo ir pardavėjo. Turiu kelis knygų pardavėjus, kurie man siunčia knygas dar iki apmokėjimo, nes jiems taip patogiau, nereikia sandėliuoti knygų, ir jie puikiai žino, kad aš vis tiek sumokėsiu. O turiu dar vieną šaunią tiekėją, kuri vis atideda man knygas. Kartais pamatau jos skelbimuose kokią įdomesnę knygą, kurią gal ir norėčiau įsigyti, bet taip labai nedega, ir nebus bėdos, jei ją kas kitas nupirks, tai paprašau jos, kad pažymėtų tą knygą, kad kai pribręs reikalas iki rimtai norimos knygos, pridėtų tas pažymėtas knygas prie pagrindinės :D Kitą kartą tie „tiekėjai“ patys pasivaidena su naujai gautu turiniu, nes daugiau ar mažiau žino, kokios knygos domina ir pan.

Taip kad sėkmingos Jums medžioklės :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas