Yra dviejų rūšių žmonės..

Visi mes žmonės, bet mus visus labai lengva suskirstyti į įvairias kategorijas. Ir dažnai būna taip, jog šiaip tos kategorijos labai jau siauros cat-dog person, vegetarai – mėsaėdžiai, optimistai pesimistai ir t.t. ir t.t. Bet šiandien aš kalbėsiu būtent apie tokią universalesnę paskirstymo kategoriją – reaktyvumą ir proaktyvumą.
Jei nesate apie tai girdėję, siūlau atlikti testą. Atvirai patys sau atsakykite į žemiau pateiktus klausimus (pageidautina išsamiai ir raštu, bei visus punktus sužymėtumėte stulpeliu):

Kodėl Jums nesiseka gyvenime? (jei jums sekasi, šio įrašo galite net ir neskaityt :D)
Ko reikėtų, kad jūsų gyvenimas pasikeistų?

Jau surašėt savo atsakymus? Puiku. Dabar išbraukite iš sąrašo (abiejų klausimų) tuos punktus, kurie realiai priklauso nuo jūsų, o ne nuo aplinkinių.
Kad būtų paprasčiau, pateiksiu čia tokius demo atsakymus :D

Kodėl man nesiseka?
- aš kvaila/kvailas
- toks gyvenimas
- valstybė manimi nesirūpina
- man mažai moka
- kolega darbe pakišo koją
- mokytoja/dėstytoja manęs nemėgsta
- aš neturiu mylimo žmogaus
- neturiu pinigų
- ir t.t. ir t.t.

Ko reikėtų, kad mano gyvenimas pasikeistų?
- kad galėčiau laimėti milijoną
- turėčiau mylimą žmogų
- darbdavys/mokytojas mane gerbtų
- būčiau gražesnis
- ir t.t. ir t.t.

Štai čia skaitėte reaktyvaus žmogaus atsakymus. Kokie turėtų būti proaktyvaus žmogaus atsakymai?

Kodėl man nesiseka gyvenime
- mano pajamos yra nepakankamos
- mano išvaizda manęs netenkina
- aš nemoku to ir ano
- aš neturiu antrosios pusės
- man nepatinka mano darbas/mokslai

Ko reikėtų, kad mano gyvenimas pasikeistų? (Realiai proaktyvus žmogus paklaustų – ką aš galiu padaryti, kad mano gyvenimas pasikeistų).
- Mano pajamos tiesiogiai priklauso nuo mano darbo ir išlaidų, tad galėčiau išlaidauti mažiau, ir daugiau koncentruotis į darbą, mokytis, tobulėti ir t.t.
- Esu per storas/plonas, ir mano plaukai yra siaubingi, tad man reikia pradėti sportuoti ir pasitarti su specialistu dėl plaukų priežiūros
- Noriu išmokti programuoti, tad turėčiau skaityti daugiau informacijos apie tai, surasti žmones, kurie šiuo klausimu man galėtų ką nors patarti
- Aš neturiu antros pusės, nes mažai bendrauju su žmonėmis, tad man reikėtų pradėti dažniau išeiti su draugais, ieškoti naujų pažinčių
- Man nepatinka mano darbas/mokslai, nes X, tad reikia išsiaiškinti, kas man iš tikrųjų patinka ir ką noriu veikti, atitinkamai ir reaguoti.

Taigi.. reaktyvūs žmonės visada ieško pasiteisinimų, kaltų ir visą atsakomybę nustumia kitiems. Jiems neužtenka sąmoningumo prisipažinti sau, jog tai jų tinginystė, ambicijų trūkumas, charakterio silpnumas yra pagrindinė visų nelaimių šaltinis. Ypatingai mane stebi žmonių naivumas, kai jie, tokie nepatenkinti savo gyvenimu, naiviai tiki, kad „viskas pasikeis“, jei jų gyvenime atsiras mylimas žmogus. Arba, kai sako, va, „dėl tavęs aš pasikesčiau“. Arba, kai tikima, jog santykiuose žmonės turi padėti vienas kitam pasikeisti. Juk čia kalba neina apie tvarkos palaikymą namuose ar kokį rūkymą.
Esminiai pokyčiai yra pokyčiai iš vidaus, tačiau sąmoningumo lygmeny. Mylimas žmogus neturi nieko bendro su tuo, kad jūs esate nelaimingi, nepatinkate sau ar mažai uždirbat. Atsiradus mylimam žmogui tų problemų tik padaugėja. Ir esmė ta, jog tai, kad jūs sau nepatinkat, nėra jūsų mylimo žmogaus problema, o jūsų asmeninė.
Reaktyvūs žmonės gyvena miglotomis abstrakcijomis, kurios niekur nenuveda – noriu gyventi geriau, noriu būt laimingas, noriu būt mylimas ir t.t. Proaktyvūs žmonės gyvena konkrečiomis idėjomis – noriu atidaryti nuosavą baidarių verslą, dažniau leisti laiką su draugais ir daug keliauti.
Taip kad, jei esate reaktyvus žmogus, susimąstykite. Analizuokite tai, kas jums jumyse nepatinka, kas nepatinka jūsų gyvenime ir pasidarykite išvadas. Nes niekada „ta diena“ neateis, ir niekas jums stebuklingos lazdelės nepaduos, kad viską išspręstumėte vienu mostu. Jūsų problemos yra viso jūsų gyvenimo veiksmų pasekmė, tad per dieną visko pakeisti niekada nepavyks.
Dažnai girdžiu iš reaktyvių žmonių, jog „pasakyti lengva“. Bet padaryti yra lengviau nei gyventi ir kaltinti nesusiklosčiusias aplinkybes. Jei kažkas kitas sugebėjo tapti milijonieriumi, tai ir tu gali. Jei kažkas kitas susirado antrą pusę, tai tu tuo labiau susirasi. Svarbiausia yra nepainioti realių priežasčių ir pasekmių. T.y. tu neturi merginos ne todėl, kad neturi merginos, o todėl kad kažką medžiodamas merginą darai ne taip :D Tu neturi pinigų ne todėl, kad neturi pinigų, o todėl, kad nemoki jų uždirbti ir/arba leisti. Dar kalbant apie pinigus, esmė tame, jog žmogus realiai nori ne būti turtingu, o nori nebūti vargšu. Jis nori leisti sau daugiau nei gali. Nori finansinės nepriklausomybės, kuri iš esmės nustatoma pagal kiekvieno poreikius, ir tam tikrai nereikia milijonų :D

Šiame paveikslėlyje slypi visa šio posto ir reaktyvių žmonių
problemos esmė :D
Ir dar apie tas antras puses ir „pasikeitimus į gerąją pusę“. Kam to pasikeitimo reikia – jums ar jūsų mylimajam? Norite būti sportiškesni, tai ką, jei mylimasis jus rytoj dėl kokių nors priežasčių paliks, nebesportuosit? Nebevalgysit sveikai? Neskaitysit daugiau knygų? Nebūsite labiau aktyvūs? Viskas yra jūsų rankose. Ir aplinka tam įtakos jokios neturi, nes visi šie dalykai gyvena tik jūsų galvose. Jūs patys leidžiate, kad aplinkybės jus valdytų.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas