Piratė - Kapų plėšikė arba kaip aš ėjau geocachinti :D

Jau du metai, kaip žinau apie tokį dalyką kaip Geocaching'as. Ir jau ne kartą ketinau leistis į lobių paieškas, bet tie ketinimai baigdavosi neprasidėję. Kaip jau dalinausi atostogų planais, pagaliau išaušo ta diena, kai pasiryžau iškeliauti.
Lobių paieškos mane traukė nuo pat mažumės. Prisimenu, kai buvau visai dar vienaląstė būtiybė, kai dėdė pasakė, kad po mūsų kieme esančiu akmeniu yra lobis, ir kad mes galėsime jį iškasti. Bet taip ir nėjome jo kasti. Aš labai ilgai bandžiau nuversti tą akmenį, kuris tuo metu už mane triskart didesnis buvo, kad surasčiau lobį, bet, suprantama, man nepavyko.
Dėl šios priežasties man visada patiko nuotykių ieškotojų siužetai ir veikėjai – Indiana Džouns, Lara Kroft, "Mumijos" komanda, dabartiniai "Galaktikos sergėtojai" ir t.t. ir t.t., o dar ankstesnėje vaikystėje Aladinas, Kiro Bulyčiovo Alisa ir t.t. Kai sužinojau apie Geocaching'ą pirmą kartą, pagalvojau, jog štai, mano svajonė išsipildė, aš galiu leistis į tikro lobio paieškas. Tačiau tuo metu buvau pernelyg pasyvi.
Nu, va, dabar žinote mano tikrąjį vardą, bet užrašas ne
mano :D Čia nufotkinau pavėsinėje :D
Ir štai, atsibundu apie 8h (šiaip tai kelčiausi 6h, bet nenoriu žadinti mamos, kuri pas mane konkreti pelėda), papusryčiauju, praryju kavos puodelį, įsipilu vandens į kelionę ir išeinu iš namų. Šiaip ketinau tik iki vieno lobio nukeliauti, tačiau jį radusi, supratau, kad man jo pasiekti nepavyks. Lobis įkeltas į medį. Į jį šiaip įlipti įmanoma, bet šiam kartui gal tiek to. Va, dar šiek tiek sustiprėsiu, tada grįšiu :D Lankytina vieta (jei taip galima pavadinti) buvo vietinių šašlykų ir iškylų mėgėjų numylėta pavėsinė. Nieko ten mandro, kaip ir visur – laužavietė, tualetas, porą sūpynių ir pati pavėsinė.
Radau kažkokią upę..
Taigi, nusivylusi gautu rezultatu, patraukiau kito lobio link, kuris yra žymiai toliau nuo mano kaimo (šiaip lobio beieškant nuėjau 13 km) ir, maža to, man visai nepažįstamoje vietoje. Klaidžiojau taip neblogai. Ir taip nutiko dėl to, kad kažkur ne ten pasukau, nes jei būčiau laiku pasukusi tuo keliu, kuriuo aš grįžau, tai vietą būčiau aptikus žymiai greičiau. Šiaip didžiausias nusivylimas, kad tiek išvaikščiojus, radau vos penkias voveruškas (voveraites :D), ir viskas iš grybų karalystės.
Antras lobis slėpėsi senosiose Kazlų Rūdos (taip taip, aš iš Suvalkijos lygumų :D) kapinėse, kurios yra vidury miško. Ribojanti kapinių vietą tvora praktiškai išgriuvusi, o patys kapai aptraukti samanomis. Ir jei ne reguliariai statomos žvakės, ne kiekvienas suprastų, jog čia kažkas palaidotas. Kas baisiausia, net ir norint, nežinia, ar pavyktų sužinoti, kas. Buvo tik vienas kapas su kryžiumi ir nurodytu vardu, bet ir tai be metų. Lobio aprašyme minima, jog kapinės yra išlikusios dar nuo XIX amžiaus, taip kad gal ir nieko ypatingo, bet kad tai tikrų tikriausia proga pavaikščioti po mirusią istoriją, tai čia fakčiausias faktas.

O štai ir kapinės..

Ar tiksliau jo liekanos..

Čia yra du kapai, apaugę samanomis, juos galite atskirti pagal žvakes

Vienintelis kapas, kur buvo bent kažkoks užrašas


O štai ir lobis
Pasižymėjau :D

Pirmą kartą rankose laikiau puponautus :D

Radusi lobį, žinoma, labai apsidžiaugiau, o turinys labai nustebino – puponautai. Rimtai. Jų buvo net trys. Ir sąrašas žmonių, radusių šį lobį. Aprašyme nurodyta, kad rašiklį reikia palikti, bet kažkas jį jau pasiėmė, tad dar kartą apsidžiaugiau, jog turėjau su savimi rašymo priemonę. Puponautus palikau, ir dar įdėjau 1 austrišką centą, kad lobis būtų panašesnis į lobį :D
Pareidama dar pamačiau gyvą voverę, bet kol telefonas pasiruošė fotkint, ji nuo manęs pabėgo. Tokia pasakiškai graži buvo.. Ech.. Gražūs tie mano pušynai :D
Ko išmokau pirmos kelionės metu?

  • Ženkliukai, nurodyti programoje prie aprašymų, yra svarbūs, nes juose yra nurodyta aktuali informacija, pavyzdžiui.. jog reikia lipti į medį :D taip kad planuodami savo maršrutus, būtinai atkreipkite į aprašymo ženkliukus dėmesį. Taip pat ganėtinai naudinga yra paskaityti lobio komentarus, nes kitą kartą lobių medžiotojai pasidalina itin praktiškais patarimais :D
  • Lobiai slepiami ne pačioje lankytinoje vietoje, o aplink ją. Pats lobis nuo vietos gali būti neblogai nutolęs, tad čia reikėtų vadovautis apps’u. Lobio ir apps’o tikslumo paklaida yra apie 10m, tad jei jau priartėjote per panašų atstumą, dairykitės nurodytų užuominų.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas

Viaplay - oro pardavimas