Kūno kalba (Pirma dalis) - Kodėl?

Pastaruoju metu vis dažniau susiduriu su tuo, kaip žmonės skeptiškai vertina kūno kalbos svarbą :D Man tokių žmonių nuoširdžiai gaila, kadangi jie nesupranta, jog didžiąją dalį (apie 70%) informacijos mes gauname ne žodžiu, o būtent iš pašnekovo kūno kalbos. Kuo labiau ignoruosite šį faktą, tuo labiau skriausite save.
Domėtis kūno kalbos subtilybėmis verta ne tik tam, kad suprastumėt kitus žmones, bet ir pasidarytumėte išvadas, kokį realų įspūdį sudarote jūs aplinkiniams. Visi mes esame skirtingi, bet kūno kalba iš esmės daugeliu atveju yra universali. Neatsimenu, kuris protingas žmogus tai pasakė, bet jo žodžiuose slypi ištisi lobynai: Žodžiai yra duoti tam, kad mes galėtume meluoti.
Mama visada žino, kada tu meluoji. Nuo mažumės augindamos savo vaikus mamos yra ypatingai dėmesingos, tad greitai pastebi kokius tai elgesio pokyčius. Aišku, dar didelį vaidmenį šiuo klausimu atlieka ir tai, jog maži melagiai nėra dar įgudę, o suaugusiam žmogui manipuliuoti mažu padaru nėra sunku. Bet esmė tame, jog kuo geriau pažįsti žmogų, tuo lengviau supranti, kas darosi jo galvoje stebinti jo kūno kalbą.
Pvz., aš žinau, kad prieš meluojant mano sugyventinė žvilgsnį staigiu judesiu nukreipia į dešinę ir žemyn, o tada žiūrėdama man į akis meluoja :D Tarkim, jei yra tema, kurios aš nenoriu aptarinėti, kuri man yra nemaloni ir t.t., aš bandau sudaryti abejingumo įspūdį, taip duodama pašnekovui akivaizdų signalą, jog aš šia tema kalbėti nenoriu. Bet dažniausiai atsitinka taip, jog žmonės nemato šių ženklų.
Arba nesupranta. Ar yra buvę jums taip, kad atrodytų, visiškai svetimas žmogus jums nieko blogo nėra padaręs, bet va, kažkodėl nepatinka? Arba atvirkščiai, žmogus tiesiogiai jums nėra nieko pasakęs ar padaręs tokio, bet jūs suprantate, kad tas žmogus jūsų nemėgsta. Tas jausmas atsiranda dėl elementarių kūno kalbos paduotų signalų. Nepaisant to, kad sąmoningai šių ženklų nematot, bet juos pastebi ir analizuoja jūsų pasąmonė. Todėl ir gaunate tokias išvadas.
Taip kad šią vasarą pratęsiu su nauju ciklu – Kūno kalba. Šiuose įrašuose trumpai pasidalinsiu informacija, kurią kažkur perskaičiau, kažkur pritaikiau, ar net patyriau savo kailiu. Informacija visada bus aktuali ir naudinga, taip kad nepatingėkit ateityje paskrolint šios serijos įrašus :D

Komentarai

 1. Is tikruju tai tikrai idomu. Tarkim, zmones, kurie kuprinasi, nera patrauklus: atrodo tingus ir keisti ir nepaisant to, tai dar mazina testosterono kieki kraujyje :) Ir atvirksciai.
  As tikiuosis vis dar beskaitai mano pasiulyta komiksa? :D

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. apie testosterono kiekį neteko skaityti :D o taip, skaitau beveik intensyviai :D labai įdomi manga. Jau aštuntą tomą pradėjau :D tiesiog ne visada ištaikau progą paskaityt, bet kai prisėdu, tai bent kokias penkis chapterius pravarau :D

   Panaikinti
  2. keista, kad nezinai. pozijos, kurios fiziskai uzima daugiau vietos, kelia testosterono kieki kraujyje. jei planuoji rasyti daugiau, tai, manau, apie tai butina kazkiek pasidometi :) o Tomu is viso yra 38 :D Gal jau turi megstamiausia veikeja? :)

   Panaikinti
  3. Na, aš apie kūno kalbą ketinu rašyti iš išorinės pusės, t.y., ką ji sako aplinkiniams, o ne kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta organizme :D O dėl mėgstamiausių veikėjų.. ką žinau. Gal ta Casca :D Prikolna ji tokia :D Žiūriu, daug kas miršta dėl Griffith'o, bet man jis nėra toks įdomus :D būdamas išdidus ir talentingas karvedys kaip veikėjas jis per daug nuspėjamas :D Šiaip patg Gatsas kažkiek įdomus, nors šį kartą mane labiau kabina siužetas nei veikėjai :D

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas