Apie dūminimą balkone :D

Žodžiu, žiūriu, labai daug čia tų diskusijų pastaruoju metu apie alkoholį ir rūkymą. Kas įdomiausia, jog didžiausios aistros verda ne tarp tų, kurie rūko, o tarp tų, kurie nei alkoholiu piktnaudžiauja, nei rūko :D Kaip dėl manęs, tai galėtų viską uždrausti su visam. Bet juk šiame pasaulyje ne aš viena gyvenu, teisingai?
Prieš Europą būtų gėda. Bent jau man toks įspūdis susidarytų, jog čia gyvena konkretūs alkoholikai, jei šitokie griežti apribojimai.. bet tai pala.. pas mus iš tikrųjų gyvena labai daug konkrečių alkoholikų. Nors aš visada tikėjau, kad esmė ne alkoholio prieinamume, o jo vartojime, tai nelabai ką šiuo klausimu čia ką turiu pridurti. Labiau noriu paliesti rūkalių temą.
Buvo svarstoma, ar uždrausti žmonėms rūkyti balkone. Mane nustebino, kaip nerūkantys žmonės staigiai užprotestavo tai argumentuodami, jog tai yra žmogaus teisių pažeidimas. Asmeniškai aš taip nemanau. Taip. Balkonas priklauso žmogui, bet jis negali kontroliuoti dūmų, kurie eina ir į kitus butus. Ir man, kaip nerūkančiam žmogui, tai yra visiškai nepriimtinas dalykas. Ir taip pat galėčiau šitą "aktą" išvartyti kaip mano teisių pažeidimą. Nori rūkyt, rūkyk savo bute. O jei nori balkone, tai susikur kokį filtrą, ar įlįsk į kokį skafandrą, ir dūmink sau nesmardindamas svetimos nuosavybės ar nenuodijęs vaikų, paliktų balkonuose.
Visi pergyvena dėl rūkalių teisių pažeidimo, o kad dėl jų dūmų yra pažeidžiamos nerūkančiųjų teisės, tai žiūriu, niekam neįdomu. Mano šią nuomonę palaikė tik mamos, kurios vaikus mėgsta balkone palikt. Pasakojo vieną istoriją, kad vienas toks rūkalius iš viršaus taip vos vaiko nesudegino numesdamas nuorūką, kuri užkrito ant pledo. Tai gerai, kad viskas gerai baigėsi. Bet čia jau tas nemalonusis kraštutinumas, kuris esmės čia nekeičia.
Aišku, priimti tokį įstatymą gal ir lengva, bet įgyvendinti sunku. Negi dabar kaskart kviestum policiją? Arba pradėsi fotkint ar filmuoti kaimyną? Nors visai tikiu, jog būtent taip žmonės ir darytų :D ir net labai noriai. Va, foto, te tau bauda. Gal žmonės rimtai susimąstytų mesti rūkyt :D
Na, bet kokiu atveju žmogiškumas turi išlikti. Ir pagarba kitam žmogui. Nors čia bandė žmonės man pateikti įvairias kvailas ir visiškai nepilnavertes analogijas, kai tarkim, privačiame kieme kepami kokie šašlykai, ir dūmai irgi eina pas kaimynus.. nors normalus kaimynas tai niekada nieko nedegins, jei matys, kad pas kaimyną skalbiniai džiūsta.. arba pastovus kokios sienos gręžimas.. ir tame logika kaip ir yra, bet vis tiek, kur yra maisto gamyba, remonto darbai, ar net žolės pjovimas, kuris mane užknisa ankstyvais rytais, o kur rūkymas, kur tu kenki sau ir aplinkiniams. Ir tai nėra daroma kažkokiu naudingu ar maloniu tikslu. Tai tik savo silpnybės tenkinimas.

Komentarai

 1. o as KATEGORISKAI pries bet kokius tokius istatymus...
  Nes dabartine valdancioji dauguma - politiniai impotentai.
  Tu matei kokias jie "svarbias" problemas sprendzia? Be to, na ir kurybingumas... Viska" jama" draudimais... O kur baltoji propaganda, socialine reklama + realus veiksmai(ne vien draudimai, apribojimai ir baudos).
  Atrodo, kad taip specialiai yra daroma,
  kad gyvybiskai svarbios valstybei problemos butu numetamos i antra plana.
  Nes valdzia lyg ir uzsiemusi. Jai reikia uzdrausti rukyti balkonose. Be sio dalyko prasides ekonomine krize, tautieciai emigruos ir t.t.

  Zinau, principai. Bet be ju niekaip... :)

  AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas