PFAF.012 Harry Harrison - Mirties planeta

Mirties planeta (Deathworld, 1960)
"Eridanas" išleido net aštuonias šios serijos dalis, nors aš iki šiol nebesusigaudau, kiek tų dalių iš tikrųjų yra. Būtent dėl tos dalių gausos, esu priversta keisti PFAF serijos skaitymo eiliškumą. Kalbant apie pirmąją dalį, istorija kupina įvairių įdomybių. Realiai iš visų prieš tai išleistų PFAF serijos knygų, "Mirties planetoje" pirmą kartą sutinku, kai tiek daug dėmesio yra skirta pačiam veikėjui ir jo augimui. Nenoriu pasakyti, kad prieš tai leistose knygose veikėjai yra ne dėmesio centre, bet kalba eina apie veikėjo gilumą. Iki tol visi veikėjai daugiau ar mažiau buvo vienodi ir beveidžiai – drąsūs, daugiau ar mažiau patrauklūs, ir šiaip geriečiai. O štai „Mirties planetoje“ veikėjas turi charakterį. Yra nuobodžiaujantis lošėjas, kuris minties galia gali priversti išmestus kauliukus išsiridenti taip, kaip jam reikia ir laimėtų nekuklią sumą pinigų. Taip pat jautėsi esąs labai protingas ir geresnis už daugelį.. ir štai vieną vakarą į jo kambarį įsibrauną tikras milžinas, nepaisant savo gabaritų, neįtikėtinai vikrus. Jasonas, mūsų pagrindinis veikėjas, yra priverstas geruoju laimėti didžiulę pinigų sumą šiam milžinui, kad galėtų nupirkti prikrautą ginklų erdvėlaivį.
Žinoma, kazino visai nenorėjo išsiskirti su milijardais ir puolė vytis Jasoną ir milžiną Kerką, kuris ne tik didžiulis, bet yra tikra žudymo mašina. Ir žudyti jam taip pat lengva ir natūralu kaip kvėpuoti. Šie nežinomos kilmės žudiko bruožai taip suintrigavo Jasoną ir išvaikė jo nuobodulį, kad šis nusprendė keliauti į Kerko gimtąją planetą.
Kerkas, vos išgirdęs šią beprotišką mintį, į Jasoną pradėjo žiūrėti ne kaip į sukčiaujantį lošėją, bet kaip į vaikščiojantį lavoną, kadangi Pyro planeta egzistuoja, kvėpuoja tik mintimi, kaip išnaikinti žmones, gyvenančius joje. Ir jei pradžia man pasirodė kiek nuobodi, tai jau atvykimas į planetą tik dar labiau kuteno smalsumą. Taip kad teks pavargti, kol perskaitysiu visą seriją.. bet tikiu, kad serija to verta.

Bėgimas nuo ugnies (Run from the Fire, 1975)
O štai ši istorija mane nuvylė. Realiai nuobodi ir net neįdomi istorija apie keliones į paralelinius pasaulius. Ir siužetas toks meh.. kad net neverta apie jį kalbėti.

Antra dalis - Etikos specialistas

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas