PFAF.011 Clifford D. Simak – Kapinių planeta

Ši knyga susideda iš vieno romano ir kelių trumpų istorijų.

Kapinių planeta (Cemetery World, 1973)
Tai yra lengvo turinio nuotykių romanas. Nieko ypatingo, tačiau labai lengvai skaitosi. Apskritai Saimako kūryba yra gan lengva ir nuotaikinga dėl ko visada su malonumu praverčiu jo tekstus. Šiame romane įdomesnis dalykas būvo tas, jog mūsų gimtoji Žemė yra pateikiama kaip didžiulė masinė kapavietė. Įvyko baisus karas. Žuvo praktiškai visi, kas nespėjo išskristi į kitas planetas. O tie, kurie nežuvo, rimtai mutavo. Ir didžiulė korporacija pavertė Žemę kapaviete. Brangia. Net labai.
Siužetas labai elementarus – menininkas inžinierius su sąmoningu robotu sukuria tokį aparatėlį, kuris taip pat turi intelektą, bet jo paskirtis yra sugerti visą aplinka ir sukurti kažką nuostabaus – kompoziciją. Ir štai pagrindinis veikėjas svajoja nukeliauti į Žemę ir sukurti tą kompoziciją. Tačiau viskas ne taip paprasta. Prie pagrindinio veikėjo prisijungia dar ir žavinga mergina, kuri nori Žemėje rasti paslėptus lobius.. Suprantama, kad korporacija kiš pagalius į ratus..
Placdarmas (Beachhead, 1951)
Labai trumpa įdomi istorija. Dėl jos trumpumo ir įdomumo nieko nepasakosiu, nes tai, ką galėčiau papasakot – neįdomu. O jei papasakosiu daugiau, tai jau bus spoilinimas :D

Miražas (Mirage, 1950)
Ši istorija man patiko labiausiai. Pagalvojau, neblogas siužetas geram sci-fi trileriui. O situacija tokia – Marsas yra žmonių išnaikintas. Nuostabi civilizacija tapo kapaviete, kurią plėšia marodieriai. Pagal šią istoriją, marsiečiai pratęst giminę gali tik būdami septyniese. Bėda ta, jog septintasis turi kažkokį kailį, kuris yra labai vertingas, dėl ko marsiečiai yra zudomi, ir dabar visai nyksta.

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas