PFAF.010 Balsas tyruose

Klasikinė fantastika yra tiesiog žavinga. Šiuolaikinį žmogų nustebinti sunku, kadangi būtent tuo užsiima dabartinė kultūra – kuria netikėtas situacijas, kad tik žiūrovas, klausytojas ar skaitytojas pasakytų „vau“. Tačiau pati kažkokio kūrinio idėja paliekama, jei pasiseks, antram planui. Visai kitaip yra su fantastikos aukso fondu. Aišku, toli gražu ne viskas verta aukso statuso, tačiau klasikinėje fantastikoje pati fantastika yra tik rėmai viso to, kas vyksta. Ir apskritai, dažniausiai fantastika atlieka alegorijos vaidmenį. Nesvarbu, koks žanras bebūtų, visur dėmesio centre yra žmogiškumas. Žmogiškumas mums ir pakiša koja, ir gelbėja nuo išnykimo. Šiuolaikinė literatūra yra gan egoistiška. Dėmesio centre yra individas, jo išgyvenimai ir savirealizacija. Dėl šių priežasčių negaliu nesižavėti klasikine fantastika, nes ji, kaip ir senoji mitologija, yra aktuali visais laikais.E.F Russell Somewhere a voice 1965 Balsas tyruose
Atvirai pasakius šio apsakymo pradžia manęs nesužavėjo. Pagalvojau, kad nelabai įdomu bus eilinį kartą skaityti, kaip saujelė nelaimėlių išgyvena po erdvėlaivio žūties. Čia jau žanro klasika – sprogsta laivas, išgyvena grupelė, kurią gelbėjimosi kapsulė nuneša į belenkaip pavojingą planetą. Tačiau šį kartą nors ir forma buvo ta pati, bet turinys buvo kiek kitoks. Istorijos pagrindinis veikėjas Malitas yra tikras šiknius, žiūrintis į silpnesnius už save ar kaip nors besiskiriančius nuo jo iš aukšto. Ir natūralu, jog išsigelbėjimo kelionėje jis yra priverstas persvarstyti savo vertybes ir suprasti, kaip jis klydo. Nors istorija ir nuspėjama, tačiau susiskaitė labai greitai.

Robert F. Young To fell a tree 1969 Nukirsti medį
Šis apsakymas skaitėsi gan nuobodžiai, nes labai jau ištęstas pasirodė. Labai talentingas medkirtys atkeliauja į praktiškai sunykusios civilizacijos planetą su užduotimi nukirsti galingą medį, kuris kelia grėsmę griūdamas sugriauti kaimo likučius. Kaip ir kiekvienas medkirtys vienišomis naktimis svajoja apie medžių nimfas – driades.. Ir netikėtai jo svajonė išsipildo – driadė pasirodė. Natūralu, kad jos tikslas sustabdyti medkirtį, kad jis nežudytų medžio, kurio kirtimo žaizdos kraujuoja tiesiogine to žodžio prasme.

Robert Silverberg Artifact Business 1967 Verslas
O šitas nesusipratimas ką čia veikia, nesupratau. Trumpas apsakymėlis apie tai, kaip archeologai svetimoje planetoje ieškojo brangenybių, kad galėtų jas kuo brangiau parduot, galiausiai išsiaiškino, jog vokiečiai (tos planetos gyventojai) meistriškai padirbinėjo artefaktus. Aišku, čia buvo trumpai papasakota situacija, kur pasirenkamas mažesnis blogis vardan didesnio gėrio.. bet kažkaip Silverberg’as galėjo ir įdomiau pateikti tą idėją..

Ray Bradbury Frost and Fire 1969 Speigas ir liepsna
Ši istorija yra siaubinga. Ji tokia baisi, kad net nesinori įsivaizduoti, jog toks pasaulis galėtų egzistuoti.. Dabar aš jus pagąsdinsiu. Įsivaizduokite, jei mūsų gyvenimas trūktų tik aštuonias dienas. Įsivaizduojate? Jūs gimstate, po trijų dienų jau virstate paaugliais, dar po dienos jau suaugę žmonės, kitą dieną susilaukiate savų palikuonių, ir likusias dienas susenstat ir numirštat. Istorija tikrai labai įdomi, tad daugiau nieko nepasakosiu.
Philip K. Dick Second variety 1954 Antrasis modelis
O „Antrasis modelis“ labai patiks karinės tematikos gerbėjams. Žemėje vyksta karas. Praktiškai visa žemė sunaikinta, bet amerikiečiai dar kariauja su rusais.. Amerikiečiai jau kaip ir būtų pralošę karą, bet mokslininkai sukūrė tokius sferos formos „nagus“, kurie ieškodami šilto kūno jį aptikę tiesiog sukapoja į smulkius gabalus. Šių sferų gamyba tapo tokia automatizuota, kad jie ne šiaip sau vieni kitus gamina, bet patys save taiso ir.. modernizuoja.. na, ir patys galit įsivaizduoti, kuo visa tai baigėsi :DKomentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas