Žvilgsnis į praeitį..

Šiandien tokią simbolinę progą (ką jau čia slėpsi, švenčiu senatvę :D) nusprendžiau atsigręžti į senus gerus laikus (t.y. vaikystę) ir prisiminti įvairius keistus patiekalus, kurie buvo didžiausias skanėstas gyvenime, kurių dabartiniams vaikams net kankinant nesušertum.. jei atvirai, man irgi :D Bet tada buvo visai kitaip..
Šiuos dalykus prisiminiau, nes kolegė pasakojo apie savo tetą, kuri yra "prie meno", o jos vyras paprastas mirtingasis statybininkas. Grįžta vieną dieną jis namo ir sužino, jog žmona išvirė jam cepelinų (kažkaip pastaruoju metu visi juos vadina didžkukliais.. nežinau, cepai yr cepai..). Vyras laimingas prisitraukia karštai garuojantį patiekalą, perpjauna jį per pusę, ir pamato, kad vietoj mėsos ar varškės jame yra... tam tam taaaaam.. įtampą kelianti pauzė.. makaronai.
Įsivaizduojat? Cepai su makaronais? Čia jau tikrai lakią vaizduotę reikia turėti, kad sugalvoti tokį patiekalą. Šiaip ką žinau, jei koks padažas yra su spirgučiais, manau, visai nebrokyčiau šio išradimo :D
Iš tokių keistesnių mano patyrimų: pažįstų žmones, kurie valgo traškučius su arbata arba ledus su aštriais riešutėliais.. maisto iškrypėliai :D arba yra tokių valgytojų, kurie mėgaujasi arbūzu su duona ar bulka.. arba valgo kugelį (plokštainį..) su obuolių koše ar uogiene.. Suprantama, kad man tokie dalykai atrodo tiesiog šventvagiški vien dėl to, kad pas mane šeimoje tokių dalykų nieks taip nevalgė :D Na.. o dabar prisiminkim tuos tradicinius vaikiškus saldumynus..

 • Agurkas su medumi
Atsimenu, kaip aš šitą patiekalą valgiau tik dėl to, kad ir kiti vaikai jį noriai valgė, bet man ir vaikystėje tai nebuvo skanu.

 • Rabarbaras su cukrumi
Fee.. rabarbarai.. kai pamačiau, jog Vikeda išleido ledus su rabarbarais, pagalvojau, kad čia kažkoks nevykęs bajeris.. Bet sužinojusi, jog tai visai ne bajeris, o šiurpi realybė, supratau, jog it will never be the same..

 • Batonas su sviestu ir cukrumi
Šitas man dalykas visai patiko, buvo puskė užrodžius, bet kažkaip dabar tai nenorėčiau..

 • Gogol mogol
O viešpatėliau.. Šitas skanėstas man buvo antras po sgušionkės (kondensuoto pieno). Nežinantiems papasakosiu, kas čia per daiktas. Paimi kiaušinį (aišku, jog naminį, nors gal galima ir pirktinį..), atskiri trynį nuo baltymo. Šiaip realiai reikėtų kokių 2-3 trynių, įmeti juos į stiklinę, tada įvarai kokius 3-4 šaukštus cukraus ir plaki. Plaki, kol visas tas turinys neišblunka, bet kad dar neputotų (bent jau man neskanu). Jau koks skanėstas pasakiškas.. Jaučiu, ir dabar neatsisakyčiau, jei netingėčiau pasidaryti.

 • Grietinė su cukrumi
Šį reikalą ir dabar mėgstu, ypatingai su keptais varškėtukais, tačiau vaikystėj dažnai valgydavau ir tiesiog grietinę su cukrumi :D

 • Kepti obuoliai
Niekada. Niekada man jie nebuvo skanu. Man visi kartoja, kad aš tiesiog skaniai keptų obuolių nevalgiau. Ir visada vaišindavausi su viltimi, jog gal bus skanu. Bet dar nebuvo..

 • Duonos mutinys
Vasarą šį dalyką labai mėgau, tikrai buvo labai gaivu, nes rimto maisto nesinorėdavo, o šis mutinys būdavo ir sotus ir šiaip skanus. Kas neragavę ir neįsivaizduoja, kas tai per daiktas, papasakosiu: vanduo su cukrumi ir duonos gabalais :D Ta duona išmirksta saldžiame vandenyje ir būna labai skani. Visai gal dar ir pavalgyčiau. O pas rusus tai analogas yra „akroška“, tik ten vietoj vandens yra gira, o be duonos dar įpjausto dešros :D Nežinau, nežinau..

 • Duona su kiaulės taukais, česnaku ir druska
Kaip skanu! Tik gaila, kad jau mes savų kiaulių nebeturim. Skaniau būna tik vietoj taukų naminiai spirgučiai.. Net dabar seilė tįsta prisiminus..

O dabar papasakosiu apie patiekalus, kurių niekada neragavau, ir, ko gero, neteks, bet labai labai norėčiau..

 • Bulviniai blynai kepti krosnyje ant kopūstų lapų
Šito dalyko man ragaut neteko, bet pasakojo mama ir visi kiti, kurie man tinka į tėvus ir senelius. Kaip norėčiau aš šį reikalą paragaut..

 • Rauginti obuoliai
Mama pasakojo, kad jie pasakiškai skanūs būdavo, vienas iš mėgstamiausių skanėstų :D
Ir šiaip daug ką mama pasakojo, bet jau nebeprisimenu :D

Na, ir pabaigai pasidalinsiu mano atrastais saldumynų receptais, kurie tikrai nebrangūs ir skanūs :D


 • Obuolių pyragėlis
Paimi batono riekę, uždedi obuolio riekę, pabarstai truputį vanilinio cukraus, uždedi šiek tiek grietinės, ir dar užbarstai cinamono. Įdedi į mikrobangę ir šildai kokias 2-3 minutes. Bliam, kaip skanu. Ir labai pigu.

 • Rafaelo tinginys
Šis patiekalas jau prabangesnis, kadangi reikia kondensuoto pieno, o visa kita visai nėra brangu. Dar reikia poros pakelių „cento“ krekerių su aguonomis ir kokoso drožlių. Viską sumakaluoji su kondensuotu pienu, palieki stingt ir tvarka. Šiaip man tinka šis patiekalas ir taip kabint su šaukštu :D Žodžiu, labai skanu.


Skanaus :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas