Rick Yancey - The Infinite Sea

Šiaip turėjau perskaityti šią knygą žymiai anksčiau, nes tikrai labai lengvai skaitosi, tačiau aš sąmoningai teikiau pirmenybę muzikai nei skaitymui, taip ir gavosi, kad su šia knyga užgaišau. Nors negaliu pasakyti, jog nebuvo verta. Antra dalis man patiko labiau nei pirma, nepaisant to, kad situacija niekur nepasislinko. Kadangi po pirmos dalies liko nusivylimo kartėlis, jog vis tik autorius pasielgė labai populistiškai sukišdamas visas mano mylimas pasaulio pabaigas į vieną knygą, bet nieko apie jas neparašyti. Realiai trilogija būtų nuostabesnė, jei pvz, pirma dalis būtų apie elektromagnetinį impulsą, antra apie cunamius, trečia apie marą.. čia tai pasaulio pabaiga, čia tai suprantu. Tačiau teko nuo to atsiriboti, nes juk tai.. vaikams skirta literatūra. Jie nesugebėtų įvertinti to nuostabumo ir idėjos gilumo.
Kalbant apie „gilumą“. Sakyčiau, autorius persistengė. Jau pirmoje dalyje yra belenkiek nelogiškų momentų, todėl nenustebau, kai tokias aptikau ir antroje dalyje. Tad skaitymas gavosi toks avansu – ok, aš skaitau, tebūnie taip, bet kur link tai prives? Nes autorius tikrai stengėsi sukurti tokį ale mindfuck. Tebūnie, mindfuck yra gerai, bet ne tada, kai taip viskas užsukta, o rezultatas toks meh.. Šioje dalyje kaip ir paaiškėjo situacijos esmė, bet ji tokia nelogiška, tokia kvaila.. ir ne gerąja prasme. Nesistebiu, kodėl nėra ketinama kurti antros filmo dalies. Filmas gautųsi apie nieką. Nebent prikištume daug daug efektų. Bet vis tiek jis to nevertas..
Stipri šios knygos vieta yra Ringer. Ši veikėja sulaukė daug simpatijų ir pirmoje dalyje. Šiaip turiu pakankamai įžūlumo teigti, jog antros knygos pagrindinė veikėja ji ir yra. Taip, Kasiopėja taip pat aktyviai dalyvauja siužete, tačiau veiksmas (jei jį taip galima pavadinti) vyksta atskirai. Kesi šioje dalyje nepakito. Kokia buvo, tokia ir liko. O štai su Ringer daug įdomybių. Ir apskritai jos mąstymo ypatumai gan įdomūs. Pati veikėja gan ryški, tik kažko trūksta.. niekaip nesuprantu ko..
Grįžtant prie siužeto, tai apskritai nesuvokiu, apie ką bus trečioji knygos dalis. Perskaičius šią knygą, mane apėmė panašus jausmas, kai skaičiau „Bėgantį labirintu“. Jei kas skaitėt trečią dalį, tai turėtumėt suprast, jog kalbu apie situacijos absurdiškumą. Siužetas vis tiek turi iki kažko nuvesti, o pasiektas tikslas šiose knygose yra nulinis.. Taigi.. manęs dar laukia trečioji dalis, jau radau, kur paskaityt.. tikiuosi, kad ji atneš daugiau logikos šiai istorijai :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas