PFAF.006 Michael Moorcock - Kalavijų rikis

Kai priėjo eilė skaityti „Kalavijų rikį“ (the Knight of the Swords), galvojau, jog labai ilgai užtruksiu, kol ją perskaitysiu. Iš skaitytų atsiliepimų susidariau įspūdį, jog knyga nuobodi ir neverta dėmesio, tačiau labai nustebau, kai ėmiau ir netyčia ją perskaičiau :D Garbės žodis, neatsimenu, kada paskutinį kartą skaičiau taip lengvai skaitomą knygą. Ir manyje krebžda abejonė, jog man ši knyga kaip ir patiko :D Bet sunkiausia nusakyti, kodėl..
Aš suprantu, dėl ko ji nepatiko kitiems. Knyga tikrai labai naivi, ir sakyčiau, vaikiška. Man labiau priminė pasaką nei šiaip fantasy romaną. Nors iš esmės knyga pernelyg žiauri ir visokia kokia, kad būtų skirta vaikams..
Asmeniškai aš tikrai nesigailiu perskaičiusi šią knygą. Ji mane nukėlė į vaikystę, kai mano kartos mergaitės norėjo būti vampyrų žudikėmis ir ksenomis :D Jei pagal šią knygą sukurtų mažo biudžeto serialą, aš jį žiūrėčiau, nes man labai patinka tie kvaili ir niekam nereikalingi nuotykiai, kurie yra vien tam, kad būtų :D Prisimenu, buvo birtų pastatytas ne taip jau seniai primityvus serialas apie graikų didvyrį Jasoną. Nepaisant savo lėkštumo, serialas iš tikrųjų gavosi gana žiūrėtinas. Manau, su šiuo siužetu gautųsi panašiai. O padirbėjus su scenarijumi, tai galima būtų iš šio antrarūšio molio išlipdyti puikiausią nuotykių grynuolį.
Kalbant apie veikėjus, pasakyti per daug neturiu ką. Visi tokie banalūs, kaip ir priklauso. Juk tai 1971 metų literatūra, tad nereikia kažko jau tokio iš jų tikėtis. Iš kitos pusės man labai įdomu pasidarė dėl veikėjų rasių, nes jie man labiau priminė sci-fi nei fantasy. Pagal siužetą toje žemėje egzistava dvi rasės: vadagai ir nedragai. Jie labai ilgai kariavo, kol neišnaikino du trečdalius visos populiacijos, nusprendė, kad nafik, nebekariaukim. Jie vystėsi, vystėsi, gilinosi į visokias abstrakcijas, sugebėjo regėti per kiek ten skirtingų matmentų (5 ar 10, neatsimenu, bet viso jų kol kas pagal siužetą yra 15 :D). Bet vieną gražią dieną atsirado mabdenai (mes, žmonės :D) ir viską sušiko. Išskerdė visus išskyrus paskutinįjį vadagų princą Korumą, apie kurį visa istorija ir vystosi :D
Į siužetą nereikėtų žiūrėti labai jau taip kritiškai, ypatingai į dialogus, nes būtent jie yra ganėtinai vaikiški, tačiau tokioje plonytėje knygoje vyksta tiek daug visko: ir kankinimai, ir meilės seilės scenos, ir kelionės per jūras marias, ir kovos su visokiais keistais čiabuviais, ir išpuikę dievai, ir vaiduoklių laivai, ir kas tik norit :D

Antra dalis - Kalavijų valdovai
Trečia dalis - Korumo kronikos

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas