Ar verta klausti..

Grįžau į kaimą ir sužinojau, kad nusižudė man nepažįstamas žmogus. Dar santykinai jaunas buvo, 47 metų. Na, ir kaip priklauso, savižudybės palieka daugybę klausimų. Visi bando atsakyti į pagrindinį – kas gali priversti žmogų nusižudyti? O kitas klausimas, kiek ta priežastis turi svorio, kad savižudybė būtų pateisinama. Ir suprantama, kokia ji bebūtų, visi lyg vieno kartoja, jog ta priežastis neverta to, kad pakelti prieš save ranką.
Šį kartą buvo kaltinama lyg ir buvusi žmona ar tai draugė, kuri susirado kitą ir liko su tuo naujuoju draugu. Ta žmona ar draugė ir keikiama paskutiniais žodžiais, tarsi ji pati būtų tą nelaimėlį pakorus. Aš suprantu, negražu būnant su vienu sukti kažką su kitu, bet jei viskas buvo baigta, nemanau, jog reikėtų visą kaltę kabinti buvusiai. Bet kokiu atveju, tai savižudžio sprendimas.
Neseniai venas pjovėsi kaimynas, kuris dar ir už mane jaunesnis. Mergina jį paliko, o jie dar ir dukrą turi. Tiesa, vaikiną spėjo išgelbėti. O dar vasarą nuskambėjo istorija apie mano kaime nusižudžiusią paauglę. Irgi tariamai dėl meilės. Pjauna mane tie dvigubi standartai. Jei žmogus iš meilės žudosi kokiam tai filme, tai čia jau baisiai romantiška, o jei jau realiame gyvenime, tai jau didžiausia kvailystė.
Retai tenka pažinoti žmogų, kuris nebūtų patyręs kažkokių meilės kančių. Bet toli gražu žudosi ne visi. Mamontovas labai jautriai reaguoja į šią problemą ir per vieną renginį dalinosi mintimi, jog savižudybė kaip jenga žaidimo bokštas. Mokykloje kažkas nepasisekė, ištraukiam kaladėlę. Nėra pinigų, ištraukiam dar vieną. Esi neįvertintas, ištraukiam vėl. Susipykai su tėvai, traukiam kaladėlę, ir bokštas griūva. Nors tikiu, jog būna ir tokių atvejų, kai žmogus ryžtasi savižudybei ir pats nesuvokdamas ką daro. Tiesiog atlieka mechaninius veiksmus, gal norėdamas pagąsdinti, gal išbandyti save, ir taip kaip ir „netyčia“ viskas pasidaro.
Bet kokiu atveju, manau, nei viena priežastis, kuri pastūmėjo žmones pakelti prieš save ranką, nėra juokinga. Kiekviena iš jų jiems yra svarbi. Manyčiau, reikia gerbti gyvybę, tiek savo, tiek svetimą, ir neieškoti atsakymų į klausimus, kurie yra skirti ne mums. Geriau jau rūpintis tais, kurie vis dar yra šalia mūsų.

Komentarai

 1. Kaip manai, ar savizudys yra silpnas zmogus?

  Man patiko viena reklama, kuria pamaciau per LRT. Joje buvo teigiama, kad savizudybe - tai procesas. Nera taip, kad zmogus prabudes viena ryta sumasto: "Ai... nusizudysiu" :)

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Na, manau, jei jau žmogui kyla noras užbaigti savo gyvenimą, tai įsivaizduoju, kad jam yra suversta daugiau nei jis yra pajėgus kovoti. Kai pagalvoju apie kokius paauglius, tai tikrai suprantu, kad jie gali būti silpni, nes realiai yra per maži, kad galėtų kovoti kad ir su kokiu tėvų alkoholizmu, skurdu ir t.t. Vyresnių žmonių irgi gaila, nes kaip susidaro įspūdis, jog jie tam ryžtasi ne dėl silpnumo, o iš nevilties. Mane iš tikrųjų piktina pats faktas, kai žmonės tam ryžtasi. O ypatingai,kai tai padaro vaikai. O ypatingai, kai po visko visi pradeda šnekėt "koks buvo geras, niekas nė nepaglvotų". Nesuprantu, kaip galima nepastebėti nelaimingo vaiko. Juk jie dar per maži ir per kvaili, kad sugebėtų taip gerai nuslėpti savo vidine būseną.. :/

   Panaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas