Stephen King - 'Salem's Lot (Zalės valda)

Visų pirma, neketinu aiškinti prikolo su pavadinimo vertimu, apie tai galite sužinoti perskaitę knygą arba man paaiškinimą vertimų tinklaraštyje :D
Grįžtant prie knygos, tai ją skaityti buvo labai neįdomu. Kadangi King'as ne tik siaubo karalius, bet ir ilgų prologų, tad gali būti labai liūdna, jei jis nebus toks kvapą gniaužiantis :D Ir šiaip skaitymas man priminė amerikietiškus kalnelius – nuobodu, nuobodu, o, veiksmas, veiksmas, ir vėl nuobodu, nuobodu, opa, veiksmas, veiksmas.. vėl nuobodu.. o pabaiga!
Kaip jau turbūt supratot, su šia knyga vargau labai ilgai, nes aš skaitydama dažniausiai guliu (žinau, žinau), ir tie nuobodūs momentai mane labai sėkmingai užmigdydavo :D Nuobodulį kėlė ne tik lėtai besivystantis siužetas, bet ir veikėjų gausa. Jų tikrai daug, ir atsiminti juos būtina, nes vėliau paaiškėja, jog jiems teko gan rimtas vaidmuo, ir jei juos pamirši, nelabai suprasi, kas ten ir ką ten..
Grįžtant prie siužeto, tai viskas labai Kingiškai standartiša :D Veiksmas vyksta Dievo užmirštame užkampyje, ir be abejo, kaip ir priklauso, jame yra savi keistuoliai. Užtat veiksme dalyvauja mano mėgstami vampyrai, nors šioje knygoje net ir jie negelbėjo padėties :D Žodžiu, į tą užkampį grįžta rašytojas, kuris ten praleido savo kompleksais prifarširuotą vaikystę. Nors vyras jau suaugęs, tačiau vaikystės baimės ji persekioja iki šiol. Tai štai, koks sutapimas, anas grįžta į savo kaimą, o tuo pat metu atsidaro antikvariato parduotuvė. Vargu ar ką praspoilinsiu pasakydama, jog ji priklauso atvykusiems į miestelį vampyrams..
Garbės žodis, siužetas toks bereikalingai ištemptas, skaidrus, kad įdomiausias momentas knygoje buvo laidotuvės.. O veikėjai tokie įdomūs, kad jų mirtis mane bent kiek pralinksmindavo.. Tiesa, ten buvo kažkoks simpatiškas gydytojas.. Tačiau nepaisant skaidraus siužeto, vis tik Kingas sugeba išlaikyti „ir kuo viskas baigsis?“ iki pat knygos pabaigos. Net jei viskas baigiasi kaip ir gerai, tai dar nereiškia, kad taip ir yra :D

P.S.labai nerekomenduoju žiūrėti šio filmo ekranizacijų.. :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas