PFAF.002 Clifford D.Simak - Kaukų draustinis

Šią knygą (the Goblin Reservation) taip pat perskaičiau 2o12 metais. Tačiau net ir dabar prisiminus viduje sukyla šilti prisiminimai. Nors jau sunkiai pamenu įvairias smulkmenas, tačiau tikrai gerai atsimenu bendrą nuotaiką – sveikas humoras, gražūs veikėjai, veiksmas ir fantastika. Kai paėmiau šią knygą į rankas, nesitikėjau, kad ji man taip patiks.
Iš pradžių siužetas pasirodė niekuo neišskirtinis. O dar ir pradžioje buvo sunku suprasti – sci-fi čia ar vis tik fantasy. Galiausiai apsistojau ties tuo, kad tai yra sci-fi su fantasy elementais (reiks kada pagimdyt įrašą apie tai, kada sci-fi yra labiau sci-fi nei labiau fantasy ir atvirkščiai) :D Ir nors pradžioje man viskas atrodė gan nelogiška, tačiau viskas sustojo į savo vietas.
Gal reikėtų kiek pakalbėti apie siužetą.. Žemė tapo galaktikos moksliniu centru. Universitetai ir institutai ant kiekvieno kampo, kur nespajusi, kaip pas mus Maximų ar Iki :D Taigi.. Piteris Maksvelas yra antgamtinių reiškinių profesorius (taip taip, jie net laiko institutą turi ir gadina anglistams gyvenimą, bet čia jau kita istorija :D). Žodžiu, Maksvelas domisi būtent tais fantasy elementais – goblinais, troliais, fėjomis ir t.t. Ir visas jo gyvenimo tikslas yra.. turbūt nesunku būtų atspėti – surasti drakoną. Su ta mintimi jis iškeliauja į kitą galaktikos galą, nes pasak šaltinių, ten buvo aptikti drakono pėdsakai. Technologijos jau tokios pažengusios, kad keliautojai atsisakė erdvėlaivių ir naudojasi kažkokiu teleportavimo priemonės analogu. Taigi, kol Maksvelas teleportavosi, jo personos mikroschema susidubliavo, ir vienas Piteris nukeliavo pas savo drakonus, o kitas į krištolo (jei gerai pamenu) planetą. Kaip ir priklauso, niekas nežino, nei kas ta planeta, nei kur ji, nei su kuo valgoma.
Grįžęs į Žemę Maksvelas sužino, kad jo antrininkas, grįžęs iš komandiruotės anksčiau, netrukus miršta. Mūsiškis gyvasis Maksvelas yra tas, kuris buvo nuvykęs į krištolo planetą.

Na, patys suprantat, galvos skausmas nemenkas.. miręs dvinys, paslaptinga planeta, maža to, dar ir priešai tokie kraupūs iš galaktikos gilumų.. Dar ten graži merga atsiranda (o kaip gi be jos :D), tad skaityti tikrai nenusibodo :)

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas