Kaip nusipirkti kompiuterį be nuotykių.. cha, cha..

IceCool Technology
Na ką.. Kai tik baigiau rašyti vakarykštį įrašą, ėmiau ir užsisakiau Asus E402MA (toliau įvardinamas kaip Mažylis) per asusshop.lt. Nors realiai galėčiau jį po algos paimti ir be išsimokėjimo, bet kažkaip suviliojo mane ta mintis, jog galėčiau turėti pc ir įsigyti akinius :D
Šiaip apsvarsčiusi visus už ir prieš, dar pagūglinau atsiliepimus. Tai vis tik pasirodo anas turi mano taip išsvajotą IceCool Technology, kuri neleidžia kompiuteriui kaisti, ko aš labiausiai nekenčiu, nes naudodama jį laikau ant kelių :D Šiaip, kiek skaičiau, visi gyrė kompiuterio kokybės ir kainos santykį, tai net pačiai pasidarė smalsu, kas ten ir kaip.
Bet kaip ir priklauso, be nuotykių neapsiėjo :D Užsisakiau kompiuterį, jam iš karto priklausė aštunti langai, o taip pat pasiūlė įsigyti MS Office 365 už berods 28 eurus (su 50% nuolaida) metams. Galvoju, nu jamam šytų darbų (Taip taip, piratė stengiasi tapti legali. Bent kažkiek). Taigi.. spaudžiu pirkti, pristatyti į namus, renkuosi mokilizingą ir... viskas. Pasirodo, jie suteikia šią paslaugą tik LR piliečiams :D jau buvau pagatava plaukus nuo galvos rautis.. Šitoks geras pasiūlymas, pirmą kartą matau galimybę pirkti išsimokėtinai šiame puslapyje ir še tau.
Na tai, ką, rašau aš jiems, sorry, vaikinai ir panelės, atšaukit mano užsakymą. Pagalovjau, nu ir tebūnie. Gausiu algą, nusipirksiu ir taip, ir be akinių apsieisiu. Tiek metų be jų išgyvenau, ir dar pagyvensiu. Tuomet pagalvojau, o gal kitos parduotuvės taip pat prekiauja šiuo Mažyliu. O kad žiūriu, žinoma :D tik va vienas minusas, kad varle.lt :D turėjau aš su ta varle nemalonią patirtį, ir iš pažįstamų visokių atsiliepimų teko girdėti. Dažniausiai problemos kildavo dėl siaubinigo aptarnavimo ir prekių nebuvimo. Tačiau vis tik kas sakėsi kompiuterius, kad ir vėluodavo, bet juos vis tik gaudavo :D Anksčiau ar vėliau.
E402MA
Įdomu ir tai, kad varle.lt suteikia trijų metų garantiją nuo durų iki durų. Užtat procesorių jau įvardija kaip Intel DualCore, o dažnis 2.28 GHz. Man, blondinei, tai nelabai ką sako :D Tačiau kaip ir Asusshop, Varle taip pat duoda aštuntus langus ir Office Libre (???). Pagūglinus supratau, kad čia kažkoks MS Office analogas. Tik va nesupratau, ar jis kaip ir Open Office irgi yra nemokamas? Kitu atveju, kokiems velniams jį rašyti kaip priedą?
Maža to, įsigijant kompiuterį, man pasiūlė įsigyti ir papigiai (kažkas apie 20 eur, neatsimenu) Kaspersky antivirusinę. Kadangi jau praeitame įraše buvau pasidalinusi savo nerimu, tai nusprendžiau, bala nematė, jei jau ofiso neperku, tai bent jau antivirusinę prie to pačio nusipirksiu :D
Taigi.. vėl registruoju užsakymą, šį kartą su atsiėmimu parduotuvėje, kadangi nenoriu rizikuoti su ta varle, o tai sumąstys pristatyti tada, kai man nepatogu, mamai gi nepaduosiu, ji už mane lizingo sutarties nepasirašys. Tiesa, varlėje kaip tik buvo SB Lizingo akcija, kur lizingas nieko nekainuoja :D Aš kaip tik jau turiu dvi sutartis su šaldytuvu ir išoriniu disku, tai šaldytuvą išmokėsiu lapkritį, tad nemanau, kad turėtų kilti problemų, nes už diską man nuskaito berods po 9 eurus su kapeikom :D Geras daiktas tas tiesioginis debetas, užsisakei ir nesuki sau galvos.
Viskas gavosi sklandžiai, užsakymą atlikti pavyko, net prisiregint prie SB Lizingo, ir jau atlikau 1 ct pavadimą, kad galėtų peržiūrėti mano duomenis, bet.. kai spaudžiu kažkokią patvirtinimo nuorodą ir vedu kodą, man niekaip neina pereiti prie kito žingsnio. Tiesiog krauna puslapį ir viskas.. Tai kai grįšiu rytoj namo, reikės būtinai tenai jiems paskambint ir išsiaiškint viską, o gal net ir reikės pas juos pačius nuvykti, gerai, kad Kaune netoli jie randasi :D

Kaip suprantate, dabar yra naktis, ir šiaip 29 dieną :D tad jūs dabar skaitote vakarykščius įspūdžius :D O pretęsimą aš vis tiek dar parašysiu šiandien, tik jau dieną :D taigi, čia jums laiškas iš praeities :D

Dabar jau 30 diena, tad papasakosiu, kuo vakar viskas baigėsi :D

Kaip ir žadėjau, grįžusi namo, paskambinau SB lizingui, man dar kartą atsiuntė nuorodą, paspaudžiau ir pasirašiau sutartį. Tai kaip suprantu, kai man atitemps kompiuterį, tai net jokių popierių nereikės pasirašyti, nes aš jau su SB lizingu jau ir praeityje turėjau reikalų, tai mane labai nustebino, kai buvau paprašyta antrą kartą atlikti vieno cento pavedimą, kaip kad sutarties sudarymo pasirašymas. Iš tikrųjų, labai džiaugiuosi, kad tos sistemos taip ištobulėjo, atsimenu, kaip vargau, kai reikėjo atsispausdinti tą nelaimingą sutikimą, pasirašyti, fotkinti ir siųsti jiems. Man, kaip neturinčiai nei spausdintuvo, nei fotoaparato, tai gyvas vargas. O dabar atlikai pavedimą, ir tavo duomenys pasiekiami, dar vienas pavvedimas – ir sutartis sudaryta. Tai nieko nelaukus, sudariau ir tiesioginio debeto sutikimą, kad nesukt sau galvos dėl mokėjimų.
Taip pat įdomybė man nutiko. Aš per kvailumą esu pažymėjusi, kad man ateitų sms bet kokiu atveju, ar pavedimai pavykę, ar ne. Supratusi, kokia esu blondinė, nafik man patvirtinimas apie atliktą mokėjimą, jei geriau palikti varnelę tam atvejui, kad pavedimas nepavykęs, o tuomet jau aiškintis, kas ir kaip. Jei yra pinigų sąskaitoje, tai ir aišku, kad pavedimas bus atliktas. Taigi bandžiau surast, kur galima rasti nustatymuose, kad nebesiųstų man žinučių atlikus sėkmingą nuskaitymą. Ieškau, ieškau. Siūlo man tik sutartį nutraukt. Galvoju, ar čia aš tokia blondinė, ar čia Swedbankas toks gudrus?
Nusprendžiau parašyti jiems pranešimą. Parašiau, pasirinkau, kad atsakytų man telefonu ir specialiai net el.pašto nenurodžiau. Tai ne, blyn, atrašė man į el.paštą. Na, galvoju, ok, tebūnie. Spaudžiu tai, kas parašyta, tą patį buvau paspaudus ir pati. Konsultantė teigia, kad kažkur yra mistiškai pasislėpęs mygtukas „keisti“, kurio net su ctrl+f neradau. Parašau aš jiems atgal, kad nėra pas mane tokio ir net print screeną nusiunčiau. Bet nieko neatrašė. Jei ryte nesulauksiu atsakymo, vėl jiems rašysiu.
Na, o šiaip tai patys galit įsivaizduot, sėdžiu ir nekantriai laukiu išganingos žinutės apie kompiuterio pristatymą į mano pasirinktą Varlės skyrių. Jei nemelavo, tai iki spalio 5 d. jau turėčiau sulaukti savo Mažylio. Labai nekantrauju. Labai jau ilgai „laukiausi“ aš to kompiuterio, kad net nesitiki. Ir baisu gi kaip. Kaip ir seniau minėjau, prie 8 langų nė piršto nebuvau prilietusi, tai net nežinau, ar verta liestis, visi aplinkui rekomenduoja iš karto diegtis 10. O čia man vienai kilo klausimas, kas atsitiko su 9?
Taigi, kaip suprantu, OS užims gerą trečdalį atminties, bet ir tokiu atveju man vis tiek užteks vietos pakankamai įsirašyti mano norimas programas. Dvi kiek didesnės yra, o kitos yra smulkmė. Svarbiausia, kad būtų suderinamos su tais langais. Dabar tik suku galvą, ką daryti su MS Office. Realiai man reikalingas tik Word'as. Na, dar Excel'is patogus naudoti ruošiant sąrašus. Bet va, galvoju, ar verta bandyt diegtis nulaužtą ofisą, ar vis tik bandyt laimę su Libre Office? Iš atsiliepimų susidariau gan neblogą nuomonę apie šį paketą, galvoju, gal net šiandien išsimiegojus parsisiųsti ir išmėginti ant savo senuko.
Taip pat radau, jog buvo rašoma, kad Libre Office smarkiai lenkia Open Office funkcionalumu ir kitokiais pribumbasais, o taip pat žada lenkti net ir patį MS Office. Atseit, bus kažkokia 3D funkcija ir šiaip visko, kas vers konkurentus pasitempti. Open Office tenka naudoti darbe, tai jau kaip ir pripratau prie jo, bet vis tik žodžių ir sakinių taisyme MS Office yra nepamainomas. Nors pas mane pačią naudojamas 2003 ofisas, vis tiek geriau atlieka savo darbą. Reiks pažiūrėti, kaip Libre Office susidoroja su ta užduotimi, nors atsiliepimai šiuo atžvilgiu buvo negailestingi. Kita vertus, Libre Office be problemų atidaro pdf failus ir net juos kuria be jokių kaprizų, kas man yra labai aktualu. Kadangi mano senukas be interneto dirba daugiau ar mažiau stabiliau, tai ir pdf failus dažniausiai darau su Nitro PDF programa, nes nereikalinga jokia prieiga prie interneto. O šiaip didžiausia problema būtų, turbūt įpročio klausimas. Tiek metų akį džiugino vienoks ar kitoks MS Office, ir po visko tas Open Office atrodo taip meh..
Po kompiuterio užsakymo dar netrumpai gūglinau kompiuteriui krepšį arba kuprinę. Ir niekaip negaliu apsispręsti. Kuprinė lyg ir patogesnė, bet iš kitos pusės, kompiuteris visai lengvutis ir nėra didelis, tad turėtų užtekti ir krepšio. Internete buvau nusižiūrėjusi neblogų ir gan patrauklių variantų, bet nusprendžiau, kad vis tik greičiausiai eisiu iš sutaupytų pinigų nusipirkt krepšį ar kuprinę įprastam naudojimui, kur taip pat jau dažniausiai yra įsiūtas skyrius kompiuteriui ar tai planšetei, senuoju būdu, tai yra, į parduotuvę. Greičiausiai į kokį akropolį užšoksiu, ir ten pasidairysiu. Šiaip internete simpatiškos buvo Targus kuprinės ir Canyon, tik va sunku iš nuotraukos spręsti, kiek jos patvarios ir ar tikrai tokios gražios, kaip kad nuotraukose.

Tai tiek šiam kartui, o kitam įraše jau pasakosiu apie darbo pasiekimus ir šiaip gyvenimo nuskriaustus žmones :D

Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Наболевшие мысли...

Japoniški kryžiažodžiai

Cinamon kinas vs. Forum Cinemas